Top
Jak dobrze zaplanować wakacje? – Zdrowe Zdrowie
4309
post-template-default,single,single-post,postid-4309,single-format-standard,mkdf-bmi-calculator-1.0,mkd-core-1.0,wellspring-ver-1.3,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-fullwidth-featured-image,mkdf-header-standard,mkdf-fixed-on-scroll,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-full-width-wide-menu,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Jak dobrze zaplanować wakacje?

Sezon wakacyjny w pełni a wielu z nas jeszcze nie wyjechało na urlop. Być może dopiero planujecie swój wyjazd wiec warto przeczytać te kilka porad, które ułatwią Wam wakacyjny odpoczynek.

  1. Oszacuj koszt jaki możesz przeznaczyć na wakacje. Łącznie z całymi zakupami, jedzeniem, transportem oraz wydatkami już na miejscu. Warto zaplanować wszystkie wydatki wcześniej, żeby łączny koszt naszego wyjazdu nie przekroczył naszych możliwości.
  2. Zaplanuj każdy dzień spędzony na wakacjach. Oczywiście jeżeli cały dzień nie zamierzasz leżeć na plaży, warto zastanowić się nad wycieczkami oraz miejscami wartymi odwiedzenia.  Rozeznaj się co warto odwiedzić i gdzie warto zjeść. Zobacz jaki jest cennik danego miejsca i nie zapomnij tego wrzucić w koszty wycieczki. Dłuższe wyjazdy warto zaplanować na jeden cały dzień lub dwa, po to aby skorzystać z oferty w całości i zapoznać się z miejscem.
  3. Nie zapomnij o bardzo przydatnych rzeczach. Nie wiadomo w jakiej sytuacji się znajdziesz i czego nagle będziesz potrzebował. Warto mieć zawsze przy sobie: powerbank, plastry, opatrunki, tabletki przeciwbólowe, mapę miejsca do którego jedziesz (może być w wersji elektronicznej) telefon.
  4. Ubezpiecz się. Koszty leczenia za granica potrafią być bardzo duże. Warto wcześniej wyrobić sobie (darmową) kartę EKUZ lub ubezpieczyć się w ubezpieczalni. Nie tylko pozwoli Ci to spokojnie podróżować, ale również w czasie wypadku nie będziesz przejmował się kosztami leczenia.
  5. Spakuj się rozsądnie. Zastanów się czy aby na pewno dziesięć sukienek na 8 dni jest Ci potrzebne. Zaoszczędź miejsce na drogę powrotną ponieważ na pewno nie wrócisz z pustymi rękami. A pamiątki też ważą więc żeby uniknąć dopłaty za bagaż warto wziąć o 3 kg mniej niż jest to dozwolone.
  6. Nie zapychaj się jedzeniem i uważaj na to co jesz. W szczególności dotyczy to miejsc poza granicami Europy, gdzie klimat jest zupełnie inny. Warto wzbogacić swój posiłek o lampkę wina, ponieważ alkohol zmniejsza skutki uboczne zatrucia.
  7. Nigdy nie odłączają się od grupy lub nie chodź samemu po mieście.

Mam nadzieję, że tych kilka porad pomoże Ci spokojnie i bezpiecznie podróżować i nabierzesz sił na kolejne miesiące pracy.

Aneta

Instagramerka lifestylowa

Brak komentarzy

Napisz komentarz