Top
jak wrócić do formy po świętach? – Zdrowe Zdrowie
3626
post-template-default,single,single-post,postid-3626,single-format-standard,mkdf-bmi-calculator-1.0,mkd-core-1.0,wellspring-ver-1.3,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-fullwidth-featured-image,mkdf-header-standard,mkdf-fixed-on-scroll,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-full-width-wide-menu,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

jak wrócić do formy po świętach?

No i stało się… Święta święta i po świętach a na wadze kilka kilo więcej? Spokojnie.. nie panikuj… W bardzo krótkim czasie będziesz w stanie wrócić do formy sprzed świąt. Potrzebne Ci będzie tylko dużo chęci i samozaparcia. Święta nie trwały wieczność, więc droga do poprzedniej sylwetki lub wagi nie będzie trudna.

Zacznijmy od tego co zostało jeszcze ze świątecznego stołu. Wszystkie świąteczne słodkości rozdaj innym! Czy to znajomym w pracy, czy to rodzinie… po prostu pozbądź się tego. Nie będzie Cię kusić i nie powiesz sobie „to już ostatni kawałek”. A czekoladki, które dostałaś po choinkę schowaj głęboko do szafki i nie otwieraj ich 😉

Wróć do picia wody. Co najmniej 1.5 litra dziennie. Staraj się wybrać wodę wysoko zmineralizowaną, ponieważ, dostarczy ona sporo minerałów i odpowiednio nawodni Twój organizm. Pij więcej zielonej herbaty oraz czystek. Pomagają przyspieszyć metabolizm i ułatwiają wydalanie toksyn z organizmu. Już od lat wiadomo, że zioła są bardzo pożyteczne dla naszego układu pokarmowego.

Unikaj ciężkostrawnego jedzenia. Zaraz po świętach lepiej wybrać lekkie sałatki i gotowane warzywa z mięsem. Unikaj smażenia i pieczenia na oleju. Niech Twój układ pokarmowy sobie troszeczkę odpocznie. Warzyw możesz jeść tyle, ile masz tylko ochotę!

Po świętach możesz czuć się ociężała. Jest to dobra okazja, żeby przejść się na saunę i basen i trochę zrelaksować. Basen to nie tylko dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale i również rehabilitacja dla kręgosłupa. Pływanie nie tylko odpręża umysł, ale i wyszczupla sylwetkę! Koniecznie pamiętaj o uzupełnieniu płynów zaraz po wyjściu z sauny.

Kolejną rzeczą, do której powinnaś wrócić zaraz po świętach są ćwiczenia fizyczne oraz rozciąganie. Zimą lubimy spędzać czas pod kocem z ciepłym kakao i książką, ale nie możemy również zapomnieć o ćwiczeniach. Tylko pamiętaj! Niech to nie będzie kolejne postanowienie noworoczne, o którym zapomnisz po miesiącu tylko stała aktywność fizyczna.

Dzięki tym kilku podstawowym radom szybko powrócisz do formy sprzed świąt i będziesz się cieszyć lekkością!

Aneta

Instagramerka lifestylowa

Brak komentarzy

Napisz komentarz