Top
martwy pokarm – Zdrowe Zdrowie
2166
portfolio-item-template-default,single,single-portfolio-item,postid-2166,mkdf-bmi-calculator-1.0,mkd-core-1.0,wellspring-ver-1.3,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-fixed-on-scroll,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-full-width-wide-menu,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

martwy pokarm

Nienaturalne i przetworzone pokarmy to martwa, pozbawiona naturalnej energii żywność. Drenuje organizm i pozbawia go energii. Uczucie osłabienia prowadzi do zrzędliwości, negatywnych myśli i formułowania krytycznych opinii. Tak więc to, co jesz, ostatecznie przyczyni się do sposobu myślenia. Tworzy się błędne koło: twoje myśli będą wpływać na to, co jesz.

Na przykład brak aminokwasu o nazwie tryptofan może prowadzić do depresji. Występuje w surowych, wysokobiałkowych pokarmach, takich jak jagody goi, spirulina, chlorella, zielono-niebieskie algi, korzeń maca, kakao i innych. W procesie gotowania tryptofan jest niszczony pod wpływem ciepła. Aminokwas ten znajduje się w mięsie, ale jeśli jesz tylko gotowane mięso i ziemniaki (złe połączenie dla układu pokarmowego), ulega on zniszczeniu. Włącz do diety surowe pokarmy i zobacz, jaka nastąpi różnica w twoim zachowaniu.

W trosce o dobry stan zdrowia unikaj oferujących fast foody restauracji należących do regionalnych bądź krajowych sieci. Fast foody są zazwyczaj naładowane tłuszczami trans, wysoko przetworzonymi cukrami i fruktozowym syropem kukurydzianym, dodatkami smakowymi, jak glutaminianu sodu, sztucznymi słodzikami kukurydzianymi oraz azotanami. Mięso i nabiał z fast foodów i wielu sieci krajowych restauracji pełne są hormonów wzrostu, antybiotyków i innych leków. Ta wysoko przetworzona żywność jest często przygotowywana w kuchence mikrofalowej i pozbawiona błonnika. Firmy produkują żywność, by zwiększyła łaknienie i spowodowała uzależnienie, co może prowadzić do depresji i nadwagi.

 

Więcej na ten temat w książce Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie:

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Brak komentarzy

Napisz komentarz