Top
naturalne środki zaradcze na zgagę – Zdrowe Zdrowie
2185
portfolio-item-template-default,single,single-portfolio-item,postid-2185,mkdf-bmi-calculator-1.0,mkd-core-1.0,wellspring-ver-1.3,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-fixed-on-scroll,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-full-width-wide-menu,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

naturalne środki zaradcze na zgagę

Zgaga to uczucie pieczenia w klatce piersiowej, które występuje, gdy kwas solny z żołądka cofa się do przełyku. Objawy obejmują pieczenie w żołądku i/lub klatce piersiowej. Jeśli cierpisz na przewlekłe dolegliwości wywołane zgagą i niestrawnością, obniża się energia organizmu, dochodzi do gromadzenia toksyn, pojawiają się reakcje alergiczne, mechanizmy obrony immunologicznej słabną, a proces starzenia organizmu, z dużym prawdopodobieństwem, przebiega szybciej niż normalnie. Co więcej, z wiekiem organizm produkuje mniej kwasu żołądkowego, spowalniając proces trawienia, co oznacza, że nie jest w stanie dobrze strawić białka.

Stosowanie kilku prostych rozwiązań medycyny naturalnej osłabi dolegliwości wywołane przez zgagę. Wraz z uregulowaniem trawienia zauważysz poprawę działania całego organizmu. Będziesz miał więcej energii, lepiej sypiał, poczujesz się lżejszy i bardziej energiczny.

Zacznij od unikania cebuli, czekolady, owoców cytrusowych, kawy, alkoholu, pikantnych przekąsek, sosu pomidorowego, mleka i napojów bezalkoholowych. Dodaj do diety ananasa, który wspomaga trawienie. Proces trawienia przebiega w sposób najbardziej optymalny, gdy pokarmy spożywane razem mają w przybliżeniu taki sam czas trawienia. Aby ułatwić optymalne trawienie, postępuj według poniższych wskazówek:

 

  • spożywaj białka oddzielnie,

 

  • spożywaj warzywa razem z produktami zbożowymi i roślinami strączkowymi,

 

  • skrobia i białka nie powinny być spożywane razem (choć można jeść ryż z białkiem),

 

  • enzymy trawienne przyjmowane z posiłkiem poprawią trawienie.

 

 

Więcej na ten temat w książce Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie:

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Brak komentarzy

Napisz komentarz