Top
olej miętowy – Zdrowe Zdrowie
2177
portfolio-item-template-default,single,single-portfolio-item,postid-2177,mkdf-bmi-calculator-1.0,mkd-core-1.0,wellspring-ver-1.3,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-fixed-on-scroll,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-full-width-wide-menu,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

olej miętowy

Jeśli cierpisz na zespół jelita drażliwego, a także refluks, skutecznym sposobem leczenia IBS za pomocą naturalnych środków jest stosowanie dojelitowo oleju z mięty pieprzowej. Badania wykazały, że olej ten rozluźnia mięśnie gładkie jelita grubego. Farmakologiczne środki zwiotczające mięśnie dostępne na receptę (znane jako leki przeciwskurczowe) mogą powodować wiele skutków ubocznych, podczas gdy stosowanie oleju miętowego oferowanego przez królestwo roślin nie pociąga za sobą przykrych następstw. Wcześniej wspominaliśmy o niewielkim problemie związanym z przyjmowaniem oleju z mięty pieprzowej: może być on głównym czynnikiem drażniącym w przypadku refluksu. Stąd konieczne jest przyjmowanie oleju w postaci powlekanych kapsułek, by był wchłaniany w jelicie, a nie w żołądku.

Pomimo tej niedogodności badacze zanotowali doskonałe wyniki stosowania oleju z mięty pieprzowej. Wykazuje on skłonność do ograniczania nadmiernych skurczów mięśni gładkich i pomaga utrzymać napięcie mięśni jelita grubego. Kapsułki zawierające olej z mięty pieprzowej są w Europie wykorzystywane od wielu lat w leczeniu zespołu nadwrażliwości jelita grubego i okazały się bardzo skuteczne i bezpieczne. Naukowcy w Wielkiej Brytanii odnotowali niemal 50-procentowy spadek intensywności skurczów jelita grubego po wprowadzeniu oleju do jelita. Standardowe powlekane kapsułki zawierają 0,2 ml oleju z mięty pieprzowej.

 

Więcej na ten temat w książce Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie:

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Brak komentarzy

Napisz komentarz