Top
pięć reguł – Zdrowe Zdrowie
2181
portfolio-item-template-default,single,single-portfolio-item,postid-2181,mkdf-bmi-calculator-1.0,mkd-core-1.0,wellspring-ver-1.3,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-fixed-on-scroll,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-full-width-wide-menu,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

pięć reguł

Z pewnością poważne przypadki refluksu mogą wymagać leczenia farmakologicznego, aby zabezpieczyć się przed zgubnymi skutkami tej choroby. Jednak zanim wybierzesz tę drogę, wypróbuj pięć pomocnych reguł, które leczą zgagę bez konieczności stosowania leków dostępnych bez recepty.

1.Pierwszą zasadę już poznaliśmy: jedz większe posiłki we wcześniejszej porze dnia.

Pozostałe cztery proste zasady warte wypróbowania przed zwróceniem się do lekarza o pomoc są następujące:

2. Podnieś górną części materaca.

Zapobiega to powrotowi kwasu do przełyku i pomaga zatrzymać go w żołądku, gdzie jest jego miejsce. Dodanie pod głowę dodatkowej poduszki lub dwóch na ogół pogarsza sytuację ze względu na kąt utworzony między przełykiem a żołądkiem.

3. Unikaj cukierków miętowych, kawy i czekolady.

Te trzy produkty mogą osłabić napięcie lub siłę mięśnia zwieracza przełyku, co umożliwia przedostanie się kwasu do przełyku. Jak na ironię, po posiłku w restauracji wiele osób sięga po filiżankę kawy, miętowe cukierki lub czekoladę z miętowym nadzieniem. Wykażesz mądrość, opierając się tej pokusie.

4. Pij więcej wody.

W poprzednim rozdziale dowiedliśmy konieczności picia wody do płukania organizmu i utrzymywaniu go w odpowiednim nawilżeniu, ale zwiększenie ilości pitej dziennie wody to również prosty, skuteczny sposób na zgagę. Dlaczego? Woda ma tendencję do spłukiwania kwasu ze ścian przełyku.

5. Używaj z rozwagą leków zobojętniających.

Jeśli od czasu do czasu odczuwasz potrzebę użycia leków zobojętniających, pamiętaj, że płynna postać jest lepsza od tabletek, ponieważ przywiera do ścian przełyku, tworząc w ten sposób powłokę ochronną. Istnieją dostępne bez recepty leki, znane jako blokery H2, na przykład Tagamet i podobne; mogą one być okazjonalnie stosowane, lecz w miarę starzenia organizmu żołądek wytwarza coraz mniejsze ilości kwasu, więc długotrwałe stosowanie tych leków w celu zobojętnienia kwasu czasami zakłóca trawienie.

Niezależnie od wybranej metody nie pozwól, aby objawy utrzymywały się zbyt długo bez konsultacji z lekarzem.

 

Więcej na ten temat w książce Sekretne życie jelit. 21 sposobów na zdrowe odżywianie:

 

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Brak komentarzy

Napisz komentarz