Top
wiosna nadchodzi- odśwież swoje życie! – Zdrowe Zdrowie
3875
post-template-default,single,single-post,postid-3875,single-format-standard,mkdf-bmi-calculator-1.0,mkd-core-1.0,wellspring-ver-1.3,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-fullwidth-featured-image,mkdf-header-standard,mkdf-fixed-on-scroll,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-full-width-wide-menu,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

wiosna nadchodzi- odśwież swoje życie!

Dni stają się coraz cieplejsze i coraz więcej słońca dostaje się przez nasze okna.
Już każdy z nas myśli o lekkich ubraniach i zaczerpnięcia na spacerze świeżego powietrza.

Poniżej podam Wam kilka propozycji, które możecie wykorzystać do wyjścia z zimowego snu i nabrania nowej energii.

1) Odśwież swoje mieszkanie, otwórz okna i wpuść dozę świeżego powietrza! Robiąc wiosenne porządki poczujesz się dużo lepiej.  Takie małe rzeczy jak zmiana pościeli, umycie okien i wypranie firanek wniosą dużo świeżości w Twoje mieszkanie!

2) udekoruj mieszkanie w bukiety świeżych kwiatów i roślin. Parę gałązek bazi, lub cięte tulipany nawet w pochmurny dzień wniosą troszeczkę słońca do domu.

3) zmian dietę i wprowadź  więcej warzyw i sałatek. Zima sprzyja jedzeniu większej ilości tłustych potraw. Dlatego czas zrzucić zbędne kilogramy zebrane w okresie jesienno- zimowym.

4) wiosna to idealny moment żeby rozpocząć aktywność fizyczną. Oczywiście nikt nie mówi tutaj od razu o spędzaniu godzin na siłowni. Wręcz przeciwnie. Jeżeli tylko mamy dostęp do parku pełnego drzew wybierzmy się tam i pobiegajmy lub pospacerujemy. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż bieganie godzinami na bieżni.

5)  A może czas również na odświeżenie garderoby? Aby zwolnic trochę miejsca w szafie, grube swetry i kurtki najlepiej schować do foliowych lub papierowych toreb i schować w inne miejsce. Dzięki temu zyskamy trochę miejsca i świeżości w szafie. Ponad to nowe reszta ubrań nie będzie tak wygnieciona.

6) Stwórz swój własny ogródek. I niekoniecznie wiąże się to z wydzieleniem działki na zewnątrz. Możesz w zwykłej doniczce posadzić szczypiorek, bazylię, miętę , cebule lub sałatę. Nie potrzeba dużego nakładu czasu i pieniędzy aby w doniczce wyrosły piękne i młode roślinki.
Nie ma nic lepszego niż smaczna kanapka ze świeżo ciętym szczypiorkiem.

 

Takie małe i drobne przeczy połączone w całość pozwolą Ci wyrwać się z zimowego snu i naładować od nowa baterie. W wiosenne dni nie zapominaj o dużej ilości uśmiechu i pozytywnego nastawienia.

Aneta

Instagramerka lifestylowa

Brak komentarzy

Napisz komentarz