fbpx
pielęgnacja zdrowe ciało

Jak często powinno się przycinać włosy?Może to zabrzmieć wbrew intuicji, ale sposób na mocne, zdrowe i długie włosy to…regularne strzyżenie. Ale jak często naprawdę potrzebujesz fryzjera? Niektórzy myślą, że odpowiedzią są cztery tygodnie, inni robią to tylko kilka razy w roku. Według Meri Kate O’Connor, starszej kolorystki i pedagog w Eva Scrivo Salon w Nowym Jorku, odpowiedź jest gdzieś pośrodku.

„Powinieneś obcinać włosy co sześć do ośmiu tygodni”, zaleca Meri Kate. Powód jest prosty, ale mało znany: przycinając włosy, zapobiegasz ich łamaniu. „Kiedy rozszczep końcówki idzie w górę włosa, staje się tak cienki, że się kruszy”, ostrzega Meri Kate. „Po podzieleniu się włosa nie ma możliwości ich naprawy”. Częściej obcinając włosy, możesz uniknąć tego nieprzyjemnego efektu.

Jednak nie wszystkie włosy są sobie równe. Jeśli naturalnie masz bardzo cienkie lub bardzo suche włosy, twoje loki mogą być bardziej podatne na pękanie. Często farbujesz lub stylizujesz włosy? W takim wypadku przycinanie powinno obyć wykonywane bardziej regularnie, ponieważ twoje włosy będą prawdopodobnie mniej zdrowe niż pasma nie poddawane takim zabiegom.

Podczas gdy sześć do ośmiu tygodni jest bezpiecznym przedziałem, aby uzyskać złoty środek, twoje włosy mogą dawać znaki ostrzegawcze, że potrzebuje trymowania wcześniej niż później. Jeśli zauważysz, że twoje końce wyglądają na bardziej rozdwojone lub przesuszone niż zwykle, lub jeśli twoje włosy są bardziej suche niż zwykle, skonsultuj się z fryzjerem i dowiedź sie co robić.

Kolejna wskazówka: „Dobre strzyżenie powinno ci wystarczyć na pełne osiem tygodni”, radzi Meri Kate, więc jeśli twoja fryzura zbyt szybko się nie układa, może to oznaczać, że powinnaś zrewidować swoją pielęgnację lub zmienić fryzjera!Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

2 komentarze

Zostaw komentarz

  • […] Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale jeśli chcesz mieć długie zdrowe włosy, musisz regularnie je podcinać. „Strzyżenia nie przyspieszają odrastania włosów, pozbywają się rozdwojonych końcówek, które się łamią”, wyjaśnia znany z fryzjerów Michael Dueñas. „Wyeliminowanie zniszczonych części włosów sprawia, że włosy rosną szybciej i są zdrowe”. Końcówki, który pękają, może doprowadzić do utraty uzyskanej długości włosów – nie mówiąc już o połysku, objętości i gładkości. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, jak długo możesz przejść między przycięciami, postępuj zgodnie z tymi poradami. […]