fbpx
zdrowe relacje zdrowy umysł

Jak dobrze spędzić wolny czas? Zrób coś dla siebie!Dla większości z nas zbliżają się wakacje, majówka i inne przyjemne letni uroczystości. Będą to chwile żeby odpocząć i nabrać energii na nowe wyzwania. Warto dobrze spędzić te dni, z dala od internetu, mediów i innych rozpraszających rzeczy. Jest taki czas w roku, kiedy warto skupić się na sobie i swoich najbliższych. Aby maksymalnie wykorzystać ten czas, poniżej podsuwam Ci kilka pomysłów.

Zwolnij. Jeśli tylko masz taką możliwość odpocznij od pracy. Oczywiście są zawody, które nie mogą wziąć wolnego i są gotowi, aby pomóc nam w nagłych przypadkach. Jeżeli jednak możesz oderwać się od pracy to wykorzystaj to i po prostu odpocznij. W dzisiejszych czasach, nie mamy dużo czasu aby odetchnąć. Praca, dom, szkoła, dzieci, uczelnia i tak w kółko… A gdyby tak poświęcić chwilę na przeczytanie książki lub nadrobienie zaległości w serialu? Kiedy organizm jest ciągle na wysokich obrotach i nie ma czasu na regenerację, nie ma również czasu na chorobę. Jednak kiedy tylko odpoczniesz na chwilę to od razu łapie Cię choróbsko. Powodem tego jest brak odpowiedniej ilości odpoczynku w czasie kiedy intensywnie pracujesz. Wniosek? Postaraj się więcej odpoczywać.Zrób sobie SPA. Chwila przyjemności połączona z regeneracją. Twoja skóra nabierze blasku i będziesz miała więcej czasu aby o nią prawidłowo zadbać. Tylko regularne stosowanie kremów i balsamów zapewni dobry efekt na naszej skórze. Idzie lato więc warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry oraz o stosowaniu kremów z filtrem.

Spędź chwilę na świeżym powietrzu. Warto oderwać się od ścian domu lub biura i pospacerować trochę na świeżym powietrzu. Aby nasze ciało odpoczęło potrzebujemy zaledwie 15 min. Nasz mózg się dotlenia a oczy odpoczywają.
Pamiętajmy jednak aby wolny czas spędzać tak, jak sami lubimy. To jest wówczas najlepsza forma odpoczynku. Każdy ma swoje sposoby na relaks i właśnie to pozwala nam najlepiej odpocząć.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz