fbpx
edukacja praca zdrowy umysł

Jak dobrze zorganizować czas?

Żyjemy w czasach, gdzie każdy jest w biegu i nie ma na nic czasu. Praca, nauka, dom, dzieci i tak cały czas. Zdarza się ze nie mamy chwili wytchnienia i nie możemy spokojnie odpocząć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważny jest odpoczynek. Brak snu oraz duży poziom stresu negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne.W poniższym artykule podać Ci kilka rad, dzięki którym będziesz mógł spokojnie zaplanować czas pracy, odpoczynek i resztę obowiązków.

  1. Kalendarz to podstawa

Bez planu niestety ciężko jest zorganizować czas. Watro najważniejsze wydarzenia oraz czas pracy zapisywać w kalendarzu. Staraj się nie planować z dnia na dzień i zdecydowanie wcześniej wszystko rozpisać. Dzięki temu usystematyzujesz  swoje obowiązki jak również o niczym nie zapomnisz. Kalendarz pozwoli Ci łatwo zobaczyć ile czasu poświęcasz na poszczególne rzeczy w swoim życiu. Pozwoli również pod koniec miesiąca podsumować jak bardzo byłeś efektywny.  Kupno nowego kalendarza zawsze motywuje do spisywania wszystkich rzeczy. Natomiast nowa aplikacja w telefonie zawsze przypomni się w postaci powiadomień.

  1. Wyznacz najważniejsze rzeczy

Spisując  plan dnia zacznij od rzeczy najważniejszych. Nie skupiaj się na początek na drobnostkach, ponieważ później może nie starczyć Ci sił i czasu na główne cele.

To wielka ulga kiedy główne cele uda Ci się zrealizować od razu. Poźniej masz motywację do działania i resztę mniejszych zadań wykonujesz z uśmiechem na twarzy.

  1. Nie zapomnij o odpoczynku

Jeżeli wydaje Ci się, że odpoczynek jest zbędny to bardzo się mylisz. Bez odpowiedniej ilości snu oraz odpoczynku, nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jesteśmy bardzo zdenerwowani, rozdrażnieni i nasza efektywność spada o 60%

Warto również skupić się na aktywnym odpoczynku. Po pracy warto wyskoczyć na siłownie lub na długi spacer. Oczywiście nie dotyczy to osób, które pracują fizycznie. Aby rozładować napięcie po pracy i poczuć się zdecydowanie lepiej aktywność fizyczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz