fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

Jaki materac wybrać na problemy z kręgosłupem?

Współczesny świat i styl życia sprzyjają powstawaniu i rozwojowi problemów z kręgosłupem. Siedzący tryb życia, niski poziom aktywności fizycznej oraz spanie na nieodpowiednich podłożach bardzo często skutkują problemami z plecami, do których należą ból, odczucie dyskomfortu oraz pogłębianie się wad postawy. Skutecznym sposobem, który może zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować te dolegliwości, jest wybór odpowiedniego materaca do spania.

Skutki zdrowotne spania na nieodpowiednim podłożu

W naszym kraju ciągle popularne jest spanie na wersalkach i rozkładanych kanapach. Nie jest to jednak podłoże odpowiednie dla naszego kręgosłupa, a długotrwałe korzystanie z tego typu rozwiązań może prowadzić do rozwoju wad postawy oraz stopniowego pogłębiania się problemów z kręgosłupem. Podobnie sytuacja wygląda także w przypadku spania na niewłaściwie dobranym materacu, który nie zapewnia naszej sylwetce właściwego podparcia. Spanie na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu może przyczyniać się do powstawania problemów z kręgosłupem u osób, które do tej pory nie cierpiały na żadne tego typu dolegliwości.

Zbyt miękki materac może powodować nienaturalne wyginanie się ciała, uciskanie odcinka lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa oraz powodować nadmierne napięcie mięśni. Korzystanie ze zbyt twardego materaca może natomiast wywoływać ból w dolnej i górnej części pleców oraz prowadzić do powstawania i pogłębiania się wad postawy. Zbytnia twardość materaca może także powodować nierównomierne podpieranie poszczególnych części ciała, co może prowadzić do drętwienia kończyn oraz uczucia bólu nóg po przebudzeniu.

Spanie na nieodpowiednim materacu skutkuje dodatkowo uczuciem zmęczenia i dyskomfortu. Zamiast po przebudzeniu czuć się zdrowo i pełnymi energii, coraz częściej wstajemy bowiem zmęczeni, źli oraz negatywnie nastawieni do kolejnego dnia, co źle odbija się także na naszej psychice. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów może być wybór odpowiedniego materaca.

Materac ortopedyczny jako profilaktyka i wspomaganie leczenia problemów z kręgosłupem

Doskonałym wyborem dla osób, które pragną w najlepszy możliwy sposób zadbać o zdrowie swoich pleców, dobre samopoczucie oraz wysoką jakość snu, jest materac ortopedyczny. Jest to wysokiej jakości wyrób medyczny, który posiada unikalne właściwości wspierające utrzymywanie kręgosłupa w dobrym zdrowiu oraz stanie. Materac ortopedyczny jest bardzo korzystny dla całego układu kostno-mięśniowo-stawowego człowieka, gdyż optymalnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała zapewniając plecom odpowiednie podparcie oraz zachowanie właściwej postawy podczas snu.

Regularnie użytkowany i prawidłowo dobrany do wagi, sylwetki oraz wymagań każdego użytkownika materac ortopedyczny jest także w stanie skutecznie walczyć ze schorzeniami kręgosłupa z czasem stopniowo zmniejszając negatywne dolegliwości zdrowotne. Oprócz tego, wspomaga naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie każdego człowieka podczas nocnego wypoczynku sprawiając, że po przebudzeniu czujemy się pełni energii oraz możemy stawić czoła nadchodzącemu dniu bez uczucia bólu czy dyskomfortu w obrębie pleców.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz