fbpx
dolegliwości trening

Najlepsze ćwiczenia rozciągające na migrenę

Migrena może utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Dlatego też wiele osób, które mierzy się z tym problemem poszukuje sposobów na złagodzenie bólu. Jednym z nich są oczywiście leki przeciwbólowe, jednak w niektórych przypadkach mogą one okazać się zbędne. Istnieją także inne sposoby na złagodzenie dolegliwości. Jednym z nich jest aktywność fizyczna. Sprawdź , jakie są najlepsze ćwiczenia rozciągające na migrenę.

Boczne zgięcia szyi

Boczne wygięcie szyi to delikatne rozciąganie, które uwalnia napięcie w szyi i górnej części pleców. Możesz to zrobić siedząc lub stojąc, dzięki czemu jest to wszechstronny ruch.

Aby wykonać rozciąganie:

 1. Zacznij w pozycji siedzącej lub stojącej. Utrzymuj kręgosłup w pozycji neutralnej, rozluźnij ramiona i oprzyj ramiona wzdłuż ciała.
 2. Prawe ucho w kierunku prawego ramienia. Wyciągnij lewą rękę w kierunku podłogi, a następnie wygnij palce w górę. Przytrzymaj przez 30 sekund.
 3. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz po drugiej stronie.

Skłon w pozycji siedzącej

Oparcie na czymś bolącej głowy może być bardzo kojące. Jest to główny element skłonu do przodu w pozycji siedzącej, zwanego także dwunożnym skłonem do przodu. Poza tym rozluźnia także mięśnie nóg.

Oto jak to zrobić:

 1. Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi przed sobą. Umieść złożony ręcznik lub koc pod pośladkami, jeśli potrzebujesz wsparcia.
 2. Skieruj palce do góry, tak jakby podeszwy twoich stóp opierały się o ścianę. Wydłuż kręgosłup.
 3. Pochyl się do przodu od bioder, przenosząc tułów do ud. Delikatnie ugnij kolana, jeśli jest to wygodniejsze.
 4. Połóż czoło na nogach, a ręce na stopach. Przytrzymaj przez 30 sekund.

Pozycja dziecka

Pozycja dziecka to klasyczny ruch jogi. Rozciąganie jest regenerujące, zwłaszcza jeśli pozwolisz swoim ramionom zrelaksować się wzdłuż ciała. Rozciąga również górną część pleców, jednocześnie uspokajając umysł.

Aby to zrobić:

 1. Uklęknij na podłodze. Rozłóż kolana na zewnątrz na szerokość maty. Trzymaj duże palce u nóg, a pośladki oprzyj na piętach.
 2. Wydłuż kręgosłup i połóż dłonie na udach.
 3. Opuść tułów między udami, sięgając dłońmi do górnej części maty. Połóż czoło na macie i rozluźnij szyję, ramiona i ramiona. Przytrzymaj przez 30 sekund. Inną opcją jest oparcie ramion wzdłuż ciała, z dłońmi pod pośladkami i dłońmi skierowanymi do góry.

Skręty dołu pleców

Jeśli twoje ramiona są napięte, spróbuj rozciągnąć górną część pleców. Obejmuje to również delikatny skręt w dole pleców , co dodatkowo uwalnia napięcie.

Oto jak to zrobić:

 1. Zacznij na czworakach. Rozłóż ręce na szerokość ramion, a kolana na szerokość bioder. Utrzymuj kręgosłup w pozycji neutralnej i oprzyj czubki stóp na macie.
 2. Wyciągnij prawą rękę pod lewą ręką, sięgając w lewą stronę. Dolne prawe ucho i ramię do mata, utrzymując kolana i stopy na miejscu. Przytrzymaj przez 30 sekund.
 3. Wróć na czworaki. Powtórz z drugiej strony.

Pies z głową w dół

Pies z głową w dół to kolejna klasyczna pozycja jogi. Uważa się, że łagodzi ból migrenowy poprzez promowanie krążenia krwi w głowie i uwalnianie napięcia w całym ciele.

Aby wykonać ruch:

 1. Zacznij na czworakach. Rozłóż ręce na szerokość ramion, a kolana na szerokość bioder. Zachowaj neutralność kręgosłupa.
 2. Wciśnij dłonie w matę i wsuń palce u stóp. Podnieś biodra, aby wyprostować nogi, ale unikaj blokowania kolan.
 3. Wydłuż kręgosłup, tworząc odwrócone „V” ze swoim ciałem. Sięgać piętami w kierunku podłogi. Przytrzymaj przez 30 sekund.

Szukasz naturalnych sposobów na migrenę? Dowiedz się, jakie pokarmy mogą ci pomóc.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz