fbpx
Wiadomości

Rozwód podnosi ryzyko zawału

Naukowcy z Duke Univercity po przebadaniu blisko 16 tys. osób doszli do przekonania, że rozwód jest nie tylko trudnym przeżyciem psychicznym i emocjonalnym, ale pozostawia wpływa także na zdrowie fizyczne

Naukowcy z Duke Univercity po przebadaniu blisko 16 tys. osób doszli do przekonania, że rozwód jest nie tylko trudnym przeżyciem psychicznym i emocjonalnym, ale pozostawia wpływa także na zdrowie fizyczne.
Przez 18 lat obserwowano zależność między trwałością związków badanych osób a ich zdrowiem. Okazało się, że u kobiet po rozwodzie ryzyko zawału serca wzrastało średnio o 24%, a u mężczyzn o 10%. Różnica w przeżywaniu rozpadu związku przez kobiety i mężczyzn stawała się wyraźniejsza przy kolejnych rozwodach. O ile u kobiet ryzyko zawału serca wzrastała o 77%, u mężczyzn było to 30%.
Okazało, że dla kobiet pierwszy związek jest na tyle ważny, że nawet zawarcie ponownego małżeństwa nie powoduje zmniejszenia ryzyka chorób serca, tymczasem dla mężczyzny początek każdego kolejnego związku oznaczał powrót do stanu wyjściowego.

źródło: www.objawy.net

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz