fbpx
edukacja praca zdrowy umysł

Jak efektywnie pracować/ uczyć się?
Każdy z nas ma sporo na głowie. Codziennie pracujemy, uczymy się nowych rzeczy, dbamy o dom rodzinę i często brakuje nam czasu dla siebie. Jednak nie będzie to poradnik jak odpocząć, ale o tym jak efektywnie pracować. Zadaj sobie jedno pytanie. Czy poświęcasz się pracy na tyle, aby nie przynosić jej do domu? Oczywiście tyczy się to zawodów biurowych, osób pracujących w korporacjach, studentów/wykładowców lub osób pracujących w urzędach.

Poniżej kilka podpunktów, dzięki którym dowiesz się w jaki sposób działać na 100% swoich możliwości i nie rozpraszać się niepotrzebnymi rzeczami.

najpierw porządek potem praca. Nie pracuj w bałaganie ponieważ zawsze z tyłu głowy będziesz mieć  ten brudny kubek lub nieporządek w papierach

nigdy nie pracuj lub nie ucz się będąc głodnym. Zamiast skupić się na nauce, będziesz myślał co by tu dobrego zjeść. Będąc głodnym nie jesteśmy w stanie dobrze myśleć. Często się gubimy, denerwujemy i popełniamy błędy.
– pamiętaj również, że po obfitym obiedzie lub sporej ilość słodkiego, będziesz bardzo senny i niechętny do pracy.

nie korzystaj z telefonu komórkowego, jeśli nie musisz. Rozpraszanie się śmiesznymi  kotami w pracy, to nie jest dobry pomysł J Lepiej skupić się na tym co masz do wykonania lub dopracować szczegóły projektu.

nie podjadaj w pracy. Swoje posiłki rozdziel na trzy cztery lub pięć i tego się trzymaj. Nie podjadaj cały czas ponieważ możesz zjeść sporo niepotrzebnych kalorii  i zapełnić niepotrzebnie swój żołądek.

miej kubek wody przy sobie. Regularne picie wody, zapobiega opuchnięciom oraz poprawia przemianę materii.  A dla osób pracujących przy biurkach to bardzo ważna rzecz.

zamiast na papierosa przebiegnij się i zażyj świeżego powietrza.

wybierz schody zamiast widny. Dodatkowe rozruszanie mięśni nikomu nie zaszkodziło a dzięki temu zapobiegniesz bólom mięśni związanych z ich zastojem.

Przy najbliższej okazji wykorzystaj te kilka pomysłów i zobaczysz, że czujesz się  o wiele lepiej.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz