fbpx
pielęgnacja porady

W walce z cieniami pod oczami cz. 1

Cienie pod oczami to problem bardzo wielu kobiet i mężczyzn. Około 70% osób boryka się z nim na co dzień.Każdy z nas wstając rano pragnie aby skóra była promienna i gładka. Tak samo ze skórą po oczami. Nie chcemy mieć  worków, zasinień oraz opuchlizny. Jak sobie z tym wszystkim radzić? Zacznijmy od przyczyn, które powodują te niedoskonałości.

  1. Brak odpowiedniej ilość snu. Jeżeli masz tylko taką możliwość, zadbaj o to, aby na sen poświęcić około 7h. to optymalny czas, kiedy Twój organizm będzie mógł odpocząć i się zregenerować. Twoje oczy również potrzebują odpoczynku. Przed snem nie korzystaj z telefonu lub komputera, żeby nie nadwyrężać wzroku w nieodpowiednim oświetleniu.
  2. Niestety jak to bywa w większości przypadków, na wygląd naszej skóry pod oczami wpływa to, co odziedziczyliśmy po rodzicach.
  3. Ciągłe życie w stresie bardzo negatywnie wpływa nie tylko na skórę, lecz bardzo osłabia odporność organizmu. Ze stresem wiąże się zmęczenie. Pomyśl czy aby przypadkiem nie nakładasz na siebie zbyt dużego obciążenie fizycznego i psychicznego.
  4. Alkohol i papierosy. Jak wiadomo, używki bardzo negatywnie wpływają na stan naszej skóry. Oczywiście od jednej lampki wina nic nikomu się nie stanie, jednak przewlekłe picie oraz palenie osłabia stan skóry. Spada jej elastyczność oraz staje się szara. Prowadzi to również do powstawania przedwczesnych zmarszczek, które najbardziej widoczne są w okolicy oczu.
  5. Może to być najzwyklejsze przeziębienie a mogą to być zaburzenia hormonalne. Jeżeli wiecznie jesteś zmęczony, nie masz na nic sił oraz czujesz się fatalnie to może warto wykonać podstawowe badania krwi oraz hormony tarczycy. Wykonanie tych badań oraz konsultacja z lekarzem rodzinnym rozwieje wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia.
  6. Ze stresem wiąże się zmęczenie. Pomyśl czy aby przypadkiem nie nakładasz na siebie zbyt dużego obciążenie fizycznego i psychicznego .

 

Rozważ te kilka punktów i zastanów się, które z nich mogą być przyczyną negatywnego wyglądu skóry pod oczami. A już w następnym artykule dowiesz się jak w naturalny sposób poradzić sobie z cieniami i opuchlizną.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz