fbpx
porady zdrowe ciało

7 sposobów na redukcję stresu i obniżenie ciśnienia krwi

Stressed out woman working at home during coronavirus pandemicJedną z przyczyn nadciśnienia tętniczego jest stres. Strategie radzenia sobie ze stresem stanowią ważny element (ale nie jedyny!) element leczenia nadciśnienia. Jeśli często czujesz się zestresowany, sprawdź kilka sposób na to , jak poradzić sobie z tym stanem.

1. Wysypiaj się .Niewystarczająca lub złej jakości sen może negatywnie wpłynąć na nastrój, czujność psychiczną, poziom energii i zdrowie fizyczne.

2.Naucz się technik relaksacyjnych. Medytacja, progresywna relaksacja mięśni, obrazy z przewodnikiem, ćwiczenia głębokiego oddychania i joga to potężne techniki relaksacyjne i przeciwdziałające stresowi.

3.Wzmocnij swoją sieć społecznościową. Połącz się z innymi, biorąc udział w zajęciach, dołączając do organizacji lub uczestnicząc w grupie wsparcia.

4.Doskonal swoje umiejętności zarządzania czasem Im skuteczniej możesz pogodzić wymagania zawodowe i rodzinne, tym niższy poziom stresu.5.Jeśli możesz, spróbuj rozwiązać stresujące sytuacje Nie pozwól, aby stresujące sytuacje jątrzyły się. Organizuj sesje rozwiązywania problemów rodzinnych i wykorzystuj umiejętności negocjacyjne w domu i w pracy.

6.Zrób cos dla siebie. Podaruj sobie masaż. Naprawdę delektuj się doświadczeniem: na przykład jedz powoli i naprawdę skup się na smaku i wrażeniach z każdego kęsa. Wybierz się na spacer, drzemkę lub posłuchaj ulubionej muzyki.

7.Poproś o pomoc Nie bój się prosić o pomoc współmałżonka, przyjaciół i sąsiadów. Jeśli stres i niepokój nie ustąpią, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Oprócz tych sposobów zmniejszania stresu, dodaj zdrowy styl życia – utrzymywanie zdrowej wagi, niepalenie, regularne ćwiczenia i dieta obejmująca owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, chude białko i zdrowe tłuszcze – a wysokie ciśnienie krwi może być rzecz z przeszłości.

Sprawdź także inne, naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi. 

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz