fbpx
WYDARZENIA

Alergia – co Ty wiesz na jej temat?

W 2016 na choroby alergiczne cierpiało 150 mln Europejczyków i szacuje się, że do 2025 roku połowa populacji europejskiej będzie dotknięta tą chorobą. Nawet jeśli sami nie zmagamy się z jej objawami, to z pewnością znamy kogoś, kto ma z nią do czynienia. Jednak czym tak naprawdę jest alergia? Jak można sobie z nią radzić? Czy o pomoc warto poprosić farmaceutę w aptece?

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zachęca do zapoznania się z wiosenną edycją ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Skonsultuj z Farmaceutą”. Skoncentruje się ona na temacie alergii. Ze względu na wciąż trwającą pandemię odbędzie się w całości w formie zdalnej. W ramach wydarzenia zostaną zorganizowane różnego rodzaju aktywności, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

7 maja (piątek) o godz. 18:00 odbędą się zajęcia “Skonsultuj alergię z magistrem farmacji!” z mgr farm. Bartłomiejem Fadrowskim. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy poprzez formularz. Natomiast 8 maja (sobota) o godz. 14:00 zostanie przeprowadzony live z mgr farm. Marianną Krajewską (GdziePoLek.pl) nt. opieki farmaceutycznej w alergii.

Z kolei w dniach 4 – 14 maja 2021 wolontariusze opowiedzą o alergii na lekcjach online w wybranych szkołach w całej Polsce. Będą miały głównie formę dyskusji, tak aby wprowadzić dynamikę w zajęcia i zachęcić do rozmowy. Swoją szkołę można zgłosić przez formularz dostępny na wydarzeniu.

W czasie trwania wydarzenia pojawią się różne posty o tematyce edukacyjnej. Dodatkowo w tych dniach zostanie opublikowane kompendium wiedzy pod tytułem “Co nas drażni, a co uczula – farmaceutyczny poradnik dla alergików”. Za jego pomocą będzie można w prosty i ciekawy sposób dowiedzieć się najważniejszych informacji związanych z alergiami. Będzie on dostępny dla wszystkich bezpłatnie.

KIEDY: 7 – 9 maj 2021

GDZIE: online – wydarzenie na Facebooku (https://fb.me/e/8GAMgSN43)

UDZIAŁ: bezpłatny

ORGANIZATOR: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia, jak i Fanpage akcji “Skonsultuj z Farmaceutą”!

Wydarzenie “Alergie – Skonsultuj z Farmaceutą” na Facebooku: https://fb.me/e/8GAMgSN43

Fanpage “Skonsultuj z Farmaceutą”: https://www.facebook.com/skonsultujzfarmaceuta

Fanpage PTSF: https://www.facebook.com/ptsf.online

Anna Ożóg

Skomentuj

Zostaw komentarz