fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

Ekologia, zdrowie i intymność a sprawy typowo kobiece

Miesiączka i jej przebieg to sprawy w znacznym stopniu indywidualne. Niektóre z nas przechodzą je bez większych problemów, odczuwając jedynie minimalny dyskomfort. W przypadku wielu kobiet miesiączki mogą być jednak źródłem regularnie powracającego bólu, ucisków, napięć, a nawet problemów żołądkowych i innych. Nie powinno dziwić, że coraz więcej kobiet poszukuje takich produktów higienicznych, które będą gwarantować pełne bezpieczeństwo oraz chronić ich zdrowie. Do takich należą podpaski oraz tampony wykonane z materiałów ekologicznych. Korzystanie z nich stanowi zarówno sposób na ochronę własnego zdrowia, jak i niweluje szkody dla środowiska, wynikające ze stosowania normalnych produktów.

Podpaski i tampony ekologiczne – dla kobiet i środowiska

Oprócz podpasek i tamponów, do grupy najczęściej wybieranych kobiecych produktów intymnych należą także: kubeczki menstruacyjne, wkładki jednodniowe oraz nawilżane chusteczki. Wbrew pozorom, każdy z tych produktów występuje także w wersji ekologicznej, przyjaznej dla środowiska naturalnego.

Cechą szczególną powyższych jest wykorzystanie w ich produkcji materiałów łatwo biodegradowalnych. W rezultacie – zużyte ekologiczne podpaski lub tampony ulegają zdecydowanie szybszej i łatwiejszej absorpcji przez środowisko, a w trakcie tego procesu nie są uwalniane żadne szkodliwe substancje chemiczne.

Kobietom, którym na sercu leży troska o środowisko, zalecamy zwłaszcza korzystanie z ekologicznych tamponów. W przeciwieństwie do ich normalnych odpowiedników, tampony ekologiczny są wykonane ze specjalnych materiałów o zwiększonej chłonności. W rezultacie – dzięki ich regularnemu stosowaniu zmniejszamy ilość wytwarzanych odpadów. Jest o tyle istotne, że tampony należą do grupy środków higienicznych jednorazowego użytku.

Kubeczki menstruacyjne – dlaczego warto z nich korzystać

Kubeczki menstruacyjne to rozwiązanie stosowane w naszym kraju coraz częściej. To dobrze, ponieważ – kubeczki należą do grupy produktów wielokrotnego użytku. Z tego samego kubeczka można korzystać przez wiele lat. Czyni je najbardziej ekologicznymi spośród wszystkich produktów przeznaczonych dla troski o zdrowie i intymność kobiet.

Kubeczki menstruacyjne są wielokrotnego użytku; po ich wypełnieniu należy je opróżnić, a następnie ponownie zaaplikować wewnątrz pochwy. Kubeczki nie wchłaniają płynów, lecz gromadzą je w niewielkim zbiorniku, który należy regularnie czyścić.

Warto podkreślić, że kubeczki stosowane są przez okres kilku godzin lub nawet dłużej. Z tego powodu, są wykonywane ze specjalnych materiałów medycznych, takich jak odpowiednie odmiany silikonu. W wyborze konkretnego kubeczka należy oczywiście sugerować się indywidualnymi predyspozycjami takimi jak rozmiar pochwy, uczucie komfortu po aplikacji kubeczka oraz obfitość krwawienia.

Gdzie kupować ekologiczne tampony i kubeczki menstruacyjne?

Coraz więcej kobiet decyduje się na zmianę swoich nawyków higienicznych – w tym także na sięganie po ekologiczne środki higieny intymnej. Osobom takim polecamy zapoznanie się z ofertą sklepu internetowego Gentle Day, dostępnego pod adresem gentleday.pl. W jego ofercie znajdują się produkty własne, przeznaczone głównie do higieny intymnej i troski o zdrowie kobiet. Wszystkie wyroby Gentle Day zostały wykonane ze starannie dobranych materiałów mających gwarantować komfort w trakcie kontaktu z ciałem kobiety.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz