fbpx
zdrowy umysł

Jak nie dać się pokonać jesiennej chandrze?
Jesień i zima to czas, kiedy za oknem noc robi się już o godzinie 17. Długie i ciemne wieczory, sprawiają, że czujemy się przygnębieni i smutni. Jest to czas na głębokie przemyślenia i rozważania nad swoim życiem. Niektórzy z Nas popadają wówczas w zły nastrój i rządzą nim negatywne emocje.

Poniżej przedstawię Ci 6 rad, dzięki którym poprawisz swój nastrój i będziesz cieszyć się każdym dniem, a jesienna depresja odejdzie w niepamięć.

  • Wyjdź do ludzi- spędzanie czasu samemu jest dobre, ale nie przez 7 dni w tygodniu. Wieczorem spotkaj się ze znajomymi, idźcie na kawę lub na pizze. Zagrajcie w kręgle lub po prostu spędzie ten czas razem. Na pewno umili Wam to długie wieczory i oderwiecie się od codziennej, ciężkiej pracy.
  • Zacznij uprawiać regularnie jakiś sport- Nie dość, że zapełnisz swój wolny czas to jeszcze zadbasz o swoją figurę! Zapisz się na taki sport, który sprawia Ci najwięcej przyjemności! Może to być basen, taniec, tenis… Cokolwiek co Ci się podoba. Nowe znajomości i dobra zabawa gwarantowane!
  • Odwiedź bibliotekę- Jeżeli lubisz spędzić wieczór z gorącą herbatą pod kocem, koniecznie musisz zaopatrzyć się w jakąś dobrą książkę. Kiedy zagłębisz się w historie głównych bohaterów, chociaż na chwilę zapomnisz o swoich problemach.
  • Zadbaj o siebie- może jakieś wieczorne SPA? Weź długą i ciepłą kąpiel, nałóż maseczkę, pomaluj paznokcie, zad lab o odpowiednie nawilżenie włosów oraz skóry ciała i Twarzy
  • Upiecz ciasto- i to najlepiej zdrowe ciasto! Naukowcy już dawno potwierdzili fakt, że gotowanie oraz pieczenie obniża poziom stresu i pozwala się zrelaksować! W poprzednich artykułach znajdziesz rewelacyjne przepisy min. na ciasto marchewkowe oraz zdrowe babeczki.
  • Odnów cos w swoim mieszkaniu/ pokoju- zmiany zawsze są dobre. Może jakieś malowanie pokoju? Lub przestawienie mebli ? Wyrzuć stare rzeczy i zrób generalny porządek w szafach. Pamiętaj, że niewielkim kosztem możesz odmienić swój pokój i sprawić, żeby by on bardziej przytulny. Dołożenie paru poduszek na łóżko oraz nowy koc, pozwolą Ci rewelacyjnie odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Mam nadzieję, że te drobne rady pomogą Ci przetrwać ten ciężki okres dla Ciebie i przezwyciężyć jesienną chandrę. Pamiętaj , że czasem (nie)zwykły uśmiech do drugiej osoby potrafi zdziałać cuda.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz