fbpx
porady

Jak odpocząć PO Świętach?

jak odpocząć po świętach

Jak odpocząć w święta i po świętach? Dla większości z nas okres świąteczny to czas jeszcze cięższej pracy niż w ciągu roku. Sprzątanie, gotowanie, odkurzanie, zakupy i jeszcze ubieranie choinki? Tak ogromne przygotowania nie mogą być na głowie tylko jednej osoby. Rozdziel obowiązki i dopilnuj aby wszystko było zrobione na czas.

Postaraj się uprzyjemnić rodzinne przygotowania do świąt puszczając w tle świąteczne piosenki. Bardzo fajnym pomysłem będzie świeca zapachowa.

Aby Twoje dzieci się nie nudziły zaangażuj je w przygotowania do świąt. Każde dziecko jest chętne do pomocy tylko trzeba pozwolić mu działać ! Nie zabraniaj dzieciakom wykrawać pierniczków lub lepić  z Tobą pierogi! Każdego wieczoru odpoczywaj. Zrób sobie ciepłe kakao i ciesz się chwilą przyjemności dla siebie. Możesz obejrzeć jakiś świąteczny film.  Na koniec każdego dnia poświęć chwil na jogę i rozciąganie. Poprawi to jakość snu i spowoduje, że lepiej się poczujesz. Dzięki temu Twój brzuch nie będzie ociężały.  Następnie weź ciepłą (ale nie gorącą) kąpiel z kosmetykami o zapachu cynamonu lub wanilii. To dwa zapachy bardzo relaksujące przed snem. O poranku nie spiesz się ze wstawaniem. Kto powiedział, że śniadanie należy zjeść 8 rano? Daj pospać wszystkim domownikom  a jak się wszyscy obudzą razem przygotujcie śniadanie.

Jeśli nie pracujesz, pamiętaj aby odpocząć od kawy. Nikt oczywiście nie zabrania napić się popołudniowej kawy, ale zamiast kubka, wybierz filiżankę, zamiast dwóch łyżeczek- jedną.

Aby nie spędzać czasu tylko w domu, wspólnie z rodziną wybierz się na zimowy spacer. To niesamowite uczucie, kiedy na spokojnie, nie spiesząc się, możecie przejść po parku lub lesie. Pamiętaj aby jak najrzadziej korzystać z telefonu. Po co marnować ten piękny czas na przeglądnie po raz setny mediów społecznościowych ? Lepiej zagrać w prawdziwą grę planszową wraz z bliskimi. I pamiętaj. W Święta nic nie musisz. To ma być Twój czas i Twój moment na odpoczynek i nabranie sił do pracy na nowy rok!

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz