fbpx
diety porady

Czy czerwona herbata Pu-Erh jest rzeczywiście dobra na odchudzanie?

czerwona herbata na odchudzanieHerbata jest jednym z najpopularniejszych napoi. Niemal od dziecka podaje nam się ją do śniadania lub kolacji. Dla niektórych z nas stanowi ona alternatywę dla kawy. warto tu podkreślić, iż istnieje wiele rodzaj herbat, którym przypisuje się różne właściwości. Najbardziej popularna w kontekście poprawy zdrowia wydaje się być herbata zielona. Nieco inne inne działania przypisuje się jej mniej rozchwytywanej siostrze – herbacie czerwonej. Spośród jej dobroczynnych  właściwości wymienia się wsparcie w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Tylko czy rzeczywiście słusznie? Czy czerwona herbata Pu-Erh jest dobra na odchudzanie?

Czerwona herbata Pu-Erh na odchudzanie?

Omawiany tu rodzaj herbaty znany jest powszechnie jako pogromca tłuszczu. O niezwykłych właściwościach tego napoju możemy przeczytać w różnych źródłach. W przestrzeni Internetu można natknąć się także na liczne opinie potwierdzające pożądane efekty regularnego picia czerwonej herbaty. Czy wobec tych faktów można stwierdzić, że czerwona herbata jest dobra na odchudzanie? Odpowiemy klasycznym “tak, ale…”

W istocie, czerwona herbata wspomaga procesy trawienne, co wpływa na kontrole masy ciała oraz pomaga zmienić swoje nawyki żywieniowe. Herbata sprzyja także spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz tworzeniu się nowej. Co więcej, badania pokazują, iż spożywanie regularnie tego napoju pozytywnie wpływa na obniżenie złego cholesterolu.

Gdzie więc jest haczyk? Śledząc doniesienia na temat właściwości czerwonej herbaty, można odnaleźć opinie na temat spektakularnych efektów spożywania tego napoju. W niektórych artykułach pojawiają się nawet informacje na temat utraty 10 kilogramów w ciągu miesiąca. Zdumiewające? Tak, i mało prawdopodobne.

Czerwona herbata sprzyja utracie zbędnych kilogramów, ale nie stanowi cudownego środka na odchudzanie. Bez odpowiedniej diety i aktywności fizycznej raczej nie mamy co liczyć na tak spektakularne efekty. Dodać należy, iż osoby, które zaczęły pić herbatę Puh-Erh w celach odchudzania często zastępują ją inne spożywane dotąd napoje. A napoje te często okazywały się niezdrowe i kaloryczne. Tymczasem kaloryczność samej herbaty jest niemal zerowa.Czy warto pić czerwoną herbatę Puh-Erh?

Jak najbardziej! Herbata ta, jak już wcześniej wspominano, nie jest cudownym środkiem na odchudzanie, ale może sprzyjać temu procesowi. Oprócz tego ma ona także inne właściwości zdrowotne. Spośród nich wymienić można:

  • pobudzenie pamięci;
  • obniżenie ciśnienia krwi,
  • wzmocnienie odporności,
  • opóźnienie starzenia się komórek skóry,
  • wsparcie profilaktyki antynowotworowej.

Musicie jednak wiedzieć, że czerwona herbat Pu-Erh jest jedną z najbardziej aromatycznych rodzajów herbat. Nie każdemu będzie ona zatem smakować. Jeśli nie pijacie na co dzień herbat, a chcecie zacząć z nimi przygodę, możecie na początek sięgnąć po nieco mniej intensywną herbatę zieloną, która również jest niezwykle zdrowa (kliknij, aby dowiedzieć się więcej na ten temat).Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz