fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

Odzież medyczna – jak wybrać odpowiednią?

Female nurse with a mask putting on gloves

Odzież medyczna jest niezbędnym elementem w pracy każdego lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. Jeszcze nie tak dawno temu zawody związane z medycyną przywodziły na myśl konieczność noszenia białego fartucha. Dziś rynek oferuje nam znacznie szerszy asortyment odzieży. Możemy dopasować nie tylko kolor, ale także krój noszonego przez nas stroju. Bogaty wybór tego rodzaju produktów sprawia, że możemy mieć problem z doborem odpowiedniego ubrania. Na co zatem zwrócić uwagę, decydując się na zakup odzieży medycznej?

Dobra jakość

Kupując odzież medyczną, zwróć przede wszystkim uwagę na jej jakość. Nie od dziś wiadomo, że lepiej kupić raz a dobrze. Dlatego przy zakupach poświęć chwile na sprawdzenie z jakiego materiału wykonano dany element stroju. Obecnie odzież medyczna szyta jest z wysokogatunkowych tkanin. Są one miękkie, przewiewne i przede wszystkim wytrzymałe. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż ubranie medyczne musi być często prane. Materiały gorszej jakości mogą szybko zostać zniszczone przez detergenty. Sprawdzając jakość ubrania zapewniasz sobie komfort pracy przez dłuższy czas.

Odpowiedni rozmiar

Ubranie każdego rodzaju musi być odpowiednio dopasowane do sylwetki. Nie inaczej jest w przypadku odzieży medycznej. Źle dobrany rozmiar może przyczynić się do poczucia dyskomfortu podczas pracy. Zarówno zbyt ciasne, jak i zbyt luźne ubranie będzie utrudniać nam swobodne poruszanie się. Dobór odpowiedniego rozmiaru może jednak stanowić swego rodzaju wyzwanie, gdyż różne firmy posługują się różną rozmiarówką. Może się okazać, iż w naszej garderobie znajdziemy ubrania w rozmiarach od S do L. O ile w sklepach stacjonarnych nie jest to szczególnym problemem, ponieważ możemy skorzystać z przymierzalni, o tyle zakupy przez Internet mogą dostarczyć nam problemów. Dlatego też zanim złożysz zamówienie, sprawdź tabelę rozmiarów. Może się okazać, iż noszona przez ciebie zazwyczaj „emka” w rozmiarówce danego producenta jest „elką”.

Wygoda

Praca w służbie zdrowia nierzadko wymaga szybkich działań. Dlatego też ważne jest, aby zapewnić sobie komfort pod każdym względem. Noszone przez nas ubrania nie mogą krępować nam ruchów, czy w jakikolwiek inny sposób utrudniać nam wykonywania naszych obowiązków. Dlatego też odzież medyczna musi być wygodna. Komfort noszenia ubioru jest zależny nie tylko od wspomnianego wcześniej odpowiedniego doboru ubrania.

W pierwszej kolejności pomyśl o wygodnym obuwiu. Niekiedy praca medyków wymaga wielu godzin spędzonych w pozycji stojącej. W tym kontekście dobór butów jest ważny nie tylko dla twojego komfortu pracy, ale także dla zdrowia. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku są specjalne buty typu chodaki dostępne w sklepach z odzieżą medyczną. To specjalistyczne obuwie robocze, wykonane z elastycznego materiału, który redukuje wstrząsy podczas chodzenia.

Spodnie i bluza powinny przede wszystkim funkcjonalne. Zwróć uwagę na to, czy są wyposażone w kieszenie. W wielu przypadkach mogą okazać się one przydatne. W przypadku spodni sprawdzą się modele z elastyczna talią, które dobrze dopasowują się do sylwetki.

Postaw na swój styl

Wbrew pozorom odzież medyczna nie musi być bezosobowa, a medycy wcale nie noszą jednakowych uniformów. Obecnie istnieje możliwość wyboru kroju i koloru spodni, bluz i fartuchów medycznych. Wybierz to, w czym czujesz się najlepiej. Możesz zdecydować się na wzorzyste lub gładkie ubrania, wybrać kształt dekoltu bluzy czy krój spodni. Stwórz swój własny komplet odzieży tak, aby odpowiadał twoim upodobaniom. Szeroki wybór odzieży medycznej znajdziesz w internetowych sklepach.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz