fbpx
pielęgnacja porady

Piękne i zadbane usta

Każda z nas marzy o pięknych zadbanych ustach. Jednak okres zimowy nie temu nie sprzyja. Częsta zmiana temperatur, wilgotności powietrza i przebyte choroby, mają negatywny wpływ na stan naszych ust.  Stają się przesuszone i pękają. Problem Tyn dotyczy również okresu letniego, kiedy to słońce również oddziałuje na usta.Poniżej przedstawiam kilka sposobów, dzięki którym możesz poprawić ich wygląd, kolor oraz nawilżenie.

  • Domowy peeling. Raz na tydzień wykonaj peeling ust aby zetrzeć martwy naskórek i wygładzić usta. Poprawi to również krążenie a kolor ust zmieni się na malinowo- czerwony.

Czego potrzebujesz?

– jedną łyżeczkę cukru

– 4 krople dowolnego olejku oraz łyżeczkę miodu

Wszystko wystarczy ze sobą zmieszać, nałożyć na usta i masować około minuty. Następnie zetrzeć dokładnie ręcznikiem papierowym i nałożyć 2 kropelki olejku. Nie należy zmywać peelingu ponieważ zawarte w miodzie minerały i witaminy pozytywnie wpływają na skórę ust.

  • Ochrona UV. Nie tylko nasza skóra twarzy i ciała zasługuje na odpowiednie filtry ale i tak samo skóra naszych ust. Obecnie w drogeriach kosmetycznych lub aptekach są dostępne pomadki ochronne do ust zawierające filtr UV. Warto zawsze mieć przy sobie taki ochronny balsam i stosować do przed każdym wyjściem na zewnątrz.
  • Unikaj wysuszających szminek i błyszczykówa. do ust. Na które należy zwrócić szczególną uwagę? Na wszystkie matowe wersje szminek. To one w szczególności wysuszają usta i pogarszają ich stan. Oczywiście nikt nie broni Ci od czasu do czasu użyć takiej pomadki jednak pamiętaj żeby po każdym demakijażu ust szczególnie je nawilżyć.
  • Produkt ten nie nawilża ust ani nie regeneruje ich, jednak ma rewelacyjne właściwości ochronne. Przy wietrznym, chłodnym dniu nawet cieniutka warstwa wazeliny pomoże ochronić Twoje usta przed negatywnymi warunkami zewnętrznymi.


  • Nie zapominaj przed pójściem spać o nawilżeniu ust. Spokojnie możesz się pokusić o nałożenie grubszej warstwy preparatu na usta.
  • Nie oblizuj ust! Jeżeli Twoim nawykiem jest oblizywanie ust, w szczególności będąc na zewnątrz, koniecznie musisz się tego pozbyć. Działa to bardzo negatywnie i powoduję pękanie ust. Aby tego unikać najlepiej zastosować preparatu nawilżające, które ułatwi Ci ucieczkę od tego nawyku.

Mam nadzieję, że te kilka porad pomoże Ci w walce o piękne usta w każdą porę roku oraz zapewni idealne nawilżenie i wygląd Twoich ust.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz