fbpx
porady zdrowa kuchnia

Poznaj właściwości zdrowotne oregano

oregano właściwości zdrowotneOregano jest ziołem niemal powszechnie stosowanym w kuchni. Jego specyficzny smak i zapach stanowi doskonałe uzupełnienie wielu potraw. Walorem oregano jest jednak nie tylko jego smak, ale także szereg korzyści zdrowotnych, jakie niesie ze sobą włączenie do diety tego zioła. Poznaj właściwości zdrowotne oregano.

Źródło przeciwutleniaczy

Oregano jest bogate w przeciwutleniacze, które są związkami, które zwalczają wolne rodniki. Gromadzenie się wolnych rodników wiąże się z chorobami przewlekłymi, takimi jak rak i choroby serca.

Olejek eteryczny z oregano jest szczególnie bogaty w karwakrol i tymol, dwa przeciwutleniacze, które mogą zapobiegać uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wolne rodniki. W połączeniu z innymi pokarmami o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, takimi jak owoce i warzywa, oregano może zapewnić obfitą dawkę przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w poprawie zdrowia.

Może mieć właściwości antynowotworowe

Jak już wspomniano powyżej, oregano jest bogate w przeciwutleniacze., które mogą pomóc w zwalczaniu nowotworów.

Trwają badania na temat właściwości przeciwnowotworowych oregano. Wyniki jawią się obiecująco, gdyż wskazują, iż oregano może pomóc w zahamowaniu rozwoju komórek nowotworowych. Niemniej, kwestia ta wymaga jeszcze dopracowania.

Dowiedz się więcej na temat produktów, które mają właściwości antynowotworowe.Niweluje stan zapalny

Właściwości zdrowotne oregano dotyczą również problemu stanu zapalnego, który nieleczony może prowadzić do problemów np. z układem krążenia lub tez powodować cukrzycę. Oregano jest bogate w przeciwutleniacze, które pomagają neutralizować wolne rodniki i zmniejszać stany zapalne. Zawiera również związki, takie jak karwakrol, które, jak wykazano, mają właściwości przeciwzapalne.

Oregano łatwo włączyć do diety

Oregano może być użyte na wiele sposobów. Możesz dodać je do sałatek, mięs lub zup. Oregano jest dostępne w postaci świeżej, suszonej lub w postaci oleju, dzięki czemu można je bardzo łatwo dodać do diety.Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz