fbpx
porady

Szybkie porady, jak uzyskać płaski brzuch! Święty Graal dla miłośników fitness? Pięknie zarysowane mięśnie brzucha! Nawet poza siłownią każdy chce wiedzieć, jak szybko uzyskać płaski brzuch. Dobrą wiadomością jest to, że wystarczy przestrzegać na diety i unikać produktów wzdymających, aby twój brzuch wydawał się mniejszy. Ale aby uzyskać długoterminowe wyniki, naprawdę potrzebujesz kompleksowego planu dla płaskiego brzucha.

Najpierw naucz się podstawowych elementów determinujących kształt Twojego ciała. Genetyka może odegrać w tym dużą rolę. Następnie musisz ustalić rozsądne oczekiwania w oparciu o biologię twojego ciała. Potem skorzystaj z naszych wskazówek i modyfikacji stylu życia, aby osiągnąć cel.

10 wskazówek, jak uzyskać płaski brzuch

Niektóre z tych wskazówek pomagają z czasem rozwinąć silne mięśnie i płaski brzuch. Inne z kolei pomagają szybko uzyskać płaski brzuch. Staraj się uwzględnić jak najwięcej tych wskazówek w codziennej rutynie dnia dla najlepszych efektów.  • Poznaj swoją anatomię. Zapoznaj się z grupami mięśni tworzącymi obszar brzucha. Jeśli zrozumiesz, jak działają mięśnie, łatwiej będzie z nich prawidłowo korzystać podczas ćwiczeń. Następnie zaplanuj inteligentny trening brzucha i przygotuj się, by wykonywać go co najmniej trzy razy w tygodniu. Nie musi to trwać dłużej niż 10-15 minut, ale powinno obejmować ćwiczenia pracy z wewnętrznymi i zewnętrznymi skośnymi mięśniami tułowia, a także ćwiczenia do pracy mięśnia prostego brzucha, który biegnie w połowie środkowej części brzucha i odpowiada za Twój sześciopak.
  • Trzymaj swój naturalny gorset. Naucz się napinać tę głęboką warstwę mięśni brzucha (mięśnie brzucha) podczas wykonywania codziennych czynności. Powinno Ci się wydawać, że zaciskasz gorset wokół brzucha. Ale nie wstrzymuj oddechu! Dzięki tej prostej modyfikacji każdy codzienny ruch może stać się podstawowym ćwiczeniem, które pomoże ci uzyskać płaski brzuch.
  • Wstań! Unikaj długich okresów siedzenia. Stój i napinaj silne mięśnie brzucha, gdy jesteś w pracy lub podczas wykonywania prac domowych w domu. Ponadto uważaj na swoją postawę, gdy stoisz. Dobra postawa promuje silny rdzeń, a silny rdzeń będzie promować lepszą postawę. Dobra postawa pomaga wyglądać na osobę wyższą i szczuplejszą, a brzuch natychmiast staje się wizualnie bardziej płaski
  • Wykonuj trening stabilności. Jak zmienić ćwiczenie bicepsa w trening podstawowy? Dodaj wyzwanie stabilności! Wykonuj ćwiczenie w pozycji stojącej i dodaj niestabilną powierzchnię pod stopami. W ten sposób musisz wzmocnić swój rdzeń i wykorzystać mięśnie brzucha do zrównoważenia i utrzymania pozycji pionowej podczas pracy ramionami. Możesz dodać tego rodzaju wyzwanie utrzymania równowagi do każdego ćwiczenia. Użyj specjalnych narzędzi lub przyrządów dostępnych w sklepach sportowych, aby poprawić swój trening stabilności.
  • Zwiększ swoje NEAT (Non-exercise activity thermogenesis). Skuteczne treningi są niezbędne, ale Twoje codzienne czynności odgrywają również ogromną rolę w liczbie kalorii spalanych każdego dnia. Termogeneza niećwiczeniowej aktywności fizycznej (NEAT) może pomóc w spaleniu nadmiaru tłuszczu z brzucha. Wprowadź małe zmiany, aby poprawić liczbę spalanych kalorii każdego dnia. Ale nie rekompensuj ich sobie więcej jedząc!
  • Wykonuj trening interwałowy. Nie masz czasu na długie treningi? Nie ma problemu. Trening interwałowy o wysokiej intensywności pomoże Ci spalać więcej kalorii przez cały dzień, maksymalizując zużycie tlenu po wysiłku (EPOC).  EPOC pozwala spalić więcej kalorii nawet po zakończeniu treningu.
  • Wyrzuć małe ciężarki. Buduj i modeluj mięśnie, aby poprawić ogólną efektywność treningów i utrzymać zdrowy metabolizm. Ile powinno się podnosić? Według American Council on Exercise należy podnieść 70–80% maksymalnej naszej mocy, aby budować i modelować mięśnie. Maksymalny opór jest zwykle definiowany jako „maks. 1 powtórzenie” lub największa masa, jaką można podnieść w jednym powtórzeniu. Dla większości osób oznacza to podnoszenie cięższych ciężarków niż 2 kg małych różowych hantelków, które można znaleźć w niektórych centrach fitness.  • Pij wodę. Pozostań nawodniony, aby zachować energię i pozostać aktywnym. Zmniejszysz wzdęcie brzucha w wyniku zatrzymywania wody, jeśli utrzymasz dobre nawodnienie ciała. Pomiń wysokokaloryczne napoje sportowe i napoje słodzone. Trzymaj się domowej wody z cytryną lub innymi ulubionymi owocami, aby nawodnianie było tanie i zdrowe. Jeśli uważasz, że ciężar brzucha wynika z zatrzymywania wody, istnieją bezpieczne sposoby, aby brzuch stał się płaski w ciągu kilku dni (a nawet kilku godzin), np. moczopędne herbatki ziołowe.
  • Nie odwiedzaj cukierni. To jest moja osobista zasada, aby uzyskać (i utrzymać) płaski brzuch. Uwielbiam wypieki, ale naprawdę nie ma w nich nic dobrego, jeśli chodzi o nasze mięśnie brzucha. Babeczki są niesamowite, ale są szkodliwe dla twojego brzucha. Pieczone smakołyki często zawierają zdecydowanie za dużo cukru, tony tłuszczu i prawie nie mają wartości odżywczych. Wiele pakowanych wypieków zawiera także tłuszcze trans. Jeśli naprawdę potrzebujesz deseru, wybierz małą gałkę lodów lub kostkę czekolady. Lody przynajmniej zawierają białko przyspieszające metabolizm, które jest niezbędne do utraty wagi.
  • Ubierz się odpowiednio. Poznaj swój typ sylwetki i przeanalizuj ubranie, aby promować pewność siebie. Wybieraj kroje i wzory wydłużające sylwetkę. Błyskawiczny płaski brzuch można sfałszować za pomocą dobrze skrojonej kurtki, spódnicy we właściwym rozmiarze lub dopasowanego topu.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz