fbpx
pielęgnacja porady

Jak zabezpieczyć skórę przed zimnem?

Kilka prostych sposobów na pielęgnację skóry i włosów zimą

Niskie temperatury oraz śnieg nie sprzyjają naszej skórze. Ale czy to powód żeby zrezygnować zimowych spacerów lub jazdy na nartach? Ależ skąd! Wystarczy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie skóry przed zimnem i można szaleć do woli! Zapoznaj się z kilkoma bardzo prostymi radami dotyczącymi ochrony Twojej skóry przed zimnem.

Zacznijmy od Twoich rąk. Po pierwsze rękawiczki! Nie ma mowy, żeby dobrze ochronić Twoje dłonie jeżeli nie założysz rękawiczek. Sucha skóra dłoni, przesuszone skórki oraz łamliwe paznokcie to nic przyjemnego. Przed wyjściem na zewnątrz, na dłonie nałóż tłusty, nawilżający krem i pozwól mu się wchłonąć zanim założysz rękawiczki.

Teraz przejdźmy do włosów. Myślę, że każda z Was widziała zdjęcia pięknych pań z rozpuszczonymi włosami, które wystają spod czapki. A jeszcze piękniej to wygląda kiedy osiadają na nich grube płatki śniegu… Cudownie prawda? Taaaaaak…. Ale nie dla włosów. W zimie starajmy się, aby włosy nie miały bezpośredniego kontaktu ze śniegiem i zimnem. Najlepiej przed wyjściem zapleść sobie luźnego warkocza schować go pod kurtkę. Duże zmiany temperatur oraz wilgotność powietrza sprawiają, że włosy stają się przesuszone i szybciej rozdwajają się końcówki. Dla ochrony włosów podczas mycia można zastosować silnie nawilżającą odżywkę.

I na koniec czas na skórę twarzy, która jest bardzo wrażliwa na zimno. Ale jeszcze bardziej nie lubi klimatyzacji oraz suchego powietrza. Pamiętaj żeby odpowiednio się nawadniać i pić około 1.5l wody dziennie. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry przed wyjściem na zewnątrz, zastosuj tłusty krem, który będzie działał w zakresie temperatur do co najmniej do -15 st. C. Zwróć uwagę na to, aby nie zawierał parafiny. Parafina pomimo tego, że dobrze chroni przed zimnem, to niestety bardzo zapycha pory. Krem taki kupisz w większych drogeriach lub aptece. Jeżeli przebywasz na zewnątrz dłużej niż 1 godzinę, możesz ponowić nałożenie kremu.

Mam nadzieję, że powyższe rady podpowiedzą Ci, jak uchronić skórę przed zimnem i już nie będziesz się obawiać o jej stan po powrocie z zimowych szaleństw!

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz