fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

5 powodów, dla których dorośli powinni leczyć się ortodontycznie!

Myślisz, że aparaty są tylko dla dzieci lub nastolatków? To już nie jest prawda! Obecnie coraz więcej dorosłych poszukuje leczenia ortodontycznego z różnych powodów. Niektórzy ludzie chcą poprawić swój uśmiech lub zredukować ukąszenia nabyte z wiekiem. Inni starają się poprawić swoje zdrowie lub zwiększyć poczucie własnej wartości. Wiele gabinetów ortodontycznych oferuje współcześnie profesjonalną pomoc. Warto przejrzeć ofertę chociażby Centrum Ortodontycznego (https://centrum-ortodontyczne.pl/). Oto kilka powodów na to, że również Ty powinieneś je rozważyć!

Każdy uśmiech jest ważny!

Twój uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają. Kiedy się uśmiechasz, możesz mieć pozytywny wpływ na ludzi wokół ciebie. Ale jeśli boisz się uśmiechać lub próbujesz zakryć zęby, kiedy się uśmiechasz, nie będziesz miał tego samego efektu. Może zawsze miałeś krzywe zęby, bo nie byłeś w stanie uzyskać leczenia, kiedy byłeś młodszy? A może odczuwasz poważny ból szczęki? Lub masz problemy z prawidłowym czyszczeniem zębów? Twój stan uzębienia może również wpływać na zdolność do podjęcia pracy i posiadanie satysfakcjonującego życia towarzyskiego. Wiele osób twierdzi, że ich krzywe lub nieatrakcyjne zęby powstrzymują ich przed pełnią życia. Dlaczego więc nie założysz aparatu ortodontycznego? Jasne, czekać Cię będzie kilka miesięcy lub nawet lat noszenia czegoś na zębach. Wyniki jednak będą warte tego poświęcenia! przyszłości.Ponadto, jeśli myślisz o otrzymaniu implantów dentystycznych, reszta zębów będzie musiała być prosta, więc musisz założyć aparat, zanim zastosujesz tę opcję leczenia.

Zęby zmieniają swoje położenie również w dorosłym życiu

Zęby mogą się zmieniać w każdym wieku. Z powodu urazu, stanu zdrowia lub po prostu naturalnego wzrostu czy przesunięć. Być może w przeszłości miałeś proste zęby, ale teraz Twój uśmiech już Cię tak nie satysfakcjonuje.
Nawet jeśli w przeszłości miałeś aparaty ortodontyczne, możesz ich potrzebować ponownie z upływem lat. Niektórzy ludzie, którzy mieli aparat ortodontyczny jako dzieci lub nastolatki potrzebują ich po raz drugi w dorosłym życiu. Czemu? Ubytki w uzębieniu, zmiany związane z wiekiem, powodów może być wiele, ale na każdy znajdzie się sposób.

Leczenie ortodontyczne pomaga trwale usunąć dolegliwości jamy ustnej i nie tylko

Badania wykazały, że częstość nieprawidłowości w układzie uzębienia u dorosłych jest porównywalna z częstością ich występowania u dzieci i młodzieży. W przypadku zgryzu krzyżowego lub nierównych zębów masz zwiększoną szansę na nagromadzenie się płytki nazębnej i jedzenia między zębami. Oznacza to, że możesz mieć choroby przyzębia lub choroby dziąseł. Możesz również uniknąć próchnicy zębów, utraty dziąseł i kości, nieregularnego ubytku szkliwa zębów i bólu (tzw. przewlekłego dyskomfortu twarzy).

Unikniesz innych problemów zdrowotnych

Problemy z uzębieniem i jamą ustną nie są jedynymi problemami zdrowotnymi, z jakimi borykasz się, jeśli Twoje zęby nie są wyprostowane lub zgryz jest nieprawidłowy. Możesz np. cierpieć na bóle głowy i bóle uszu. Nieprawidłowy zgryz może również oznaczać, że nie można prawidłowo żuć pokarmu, co może prowadzić do problemów żołądkowo-jelitowych. Jeśli nieumyślnie często gryziesz się w policzek lub język, może warto skonsultować to ze specjalistą?

Aparaty są ładniejsze niż w przeszłości!

Aparaty ewoluowały przez lata. Już nie musisz cierpieć z powodu wstydu bycia “metalową paszczą”. Wsporniki używane dzisiaj są mniejsze, a nie są już paskami, które owijają się wokół zębów. Szelki ceramiczne są współcześnie popularne wśród dorosłych ze względu na ich estetyczny wygląd – wykonane z przezroczystego materiału. Innym wielkim postępem w dziedzinie zębów, który jest popularny wśród dorosłych, jest Invisalign. Te przejrzyste, wyjmowane, plastikowe elementy są noszone na zębach i nie używają żadnych metali ani drutów. Po dostosowaniu do Invisalign nie będziesz mieć żadnych ograniczeń dotyczących jedzenia, a także będziesz mógł szczotkować i nitkować jak zwykle. Dzisiaj noszenie aparatów ortodontycznych jest mniej bolesne i wymaga mniej czasu. Pacjenci z aparatami ortodontycznymi są szczęśliwi, że zdecydowali się na poprawę stanu swoich zębów.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz