fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

Piękny uśmiech w godzinę? To możliwe!

Żółknięcie zębów jest niefortunnym efektem starzenia się, przyspieszonym przez szereg różnych czynników stylu życia, takich jak palenie, jedzenie i picie. Wiele osób szuka obecnie metod wybielania zębów, aby przywrócić im perłowo biały kolor. Coraz więcej osób decyduje się na radzenie sobie z problemem przy użyciu światła LED. Wiele gabinetów oferuje obecnie takie zabiegi i, co ciekawe, wcale nie trwają one długo! Jednym  nich jest FabDent (więcej: www.Fabdent.pl ).

Aby pomóc Ci zdecydować, kiedy wybielanie zębów LED jest dla Ciebie odpowiednie, omówimy, w jaki sposób lampy LED mogą wybielić zęby.

Czym jest światło LED?

Skrót LED oznacza Light Emitting Diode. Jest to urządzenie, które uwalnia światło widzialne, gdy jest zasilane prądem elektrycznym. Kolor światła emitowanego przez lampę mieści się na skali barw od czerwieni przez niebieski po fiolet w skali światła widzialnego. Światła LED mogą być bardzo intensywne i często jaśniejsze niż ich odpowiedniki halogenowe lub żarowe. Są też dużo chłodniejsze, ponieważ mają bardzo duże możliwości rozpraszania.

Światła LED nie wymagają dużej mocy, ale są bardzo wydajne i działają przez długi czas, szczególnie w porównaniu z innymi źródłami światła. Nie mają czasu rozgrzewania, więc od razu włączają się z najwyższą intensywnością. Są one formą światła widzialnego, więc nie są rodzajem promieniowania jonizującego, co oznacza, że ​​nie mogą powodować mutacji komórkowych, a zatem nie mogą powodować raka. Jest to bezpieczniejsza alternatywa dla światła UV do stosowania w aparatach do wybielania zębów.

W jaki sposób światło LED wybiela zęby? 

Światło LED działa razem ze środkiem wybielającym zęby. Światło nie zmieni koloru zębów, jeśli zostanie użyte samodzielnie. Działa jednak jak katalizator – aby przyspieszyć reakcje. Owym środkiem jest zwykle nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, które są składnikami aktywnymi . Na przykład nadtlenek karbamidu jest wolno działającym wybielaczem, który po zastosowaniu na zęby reaguje, rozkładając się na nadtlenek wodoru i mocznik. Mocznik jest produktem odpadowym, ale nadtlenek wodoru usuwa powierzchowne plamy i głębsze przebarwienia, zmieniając ich strukturę chemiczną.

Jeśli już zdecydujesz się na taki zabieg – warto udać się do profesjonalnego gabinetu. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i uzyskasz pomoc i porady dobrane indywidualnie pod Ciebie.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz