fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

7 produktów, które powodują, że nie masz białych zębów!

Badania socjologiczne pokazują, że ludzie o bielszych zębach są postrzegani jako bardziej kompetentni społecznie, mądrzejsi, bardziej zadowoleni ze swoich relacji i bardziej odporni psychicznie. Inne badanie sugeruje, że jaśniejszy uśmiech może prowadzić do większego sukcesu zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Pewnie jesteście ciekawi, które produkty spożywcze i napoje  zabarwiają i niszczą nasze perłowe skarby. Jeśli widzisz mnóstwo plam, spróbuj ograniczyć spożycie żywności na liście „niegrzecznych plamiaczy” poniżej. A co najważniejsze, bądź na bieżąco z regularnymi nawykami dentystycznymi, takimi jak codzienne czyszczenie nicią dentystyczną, szczotkowanie dwa razy dziennie i wpadanie do gabinetu dentystycznego w celu regularnych kontroli. Czytaj dalej, a dowiesz się, które produkty sabotują Twój hollywoodzki uśmiech!

Owoce cytrusowe i żywność kwaśna

Jeśli zauważysz żółtawe zabarwienie zębów, kwaśne pokarmy (np. owoce cytrusowe i pomidory) mogą być winne. Nawet jeśli są zapakowane w składniki odżywcze, te kolorowe smakołyki od matki natury mogą zniszczyć szkliwo, co może powodować żółte zabarwienie zębiny .

Kawa

Przykro nam, poranny śpiochu: Twoim ulubionym lekarstwem na zmęczone poranki są garbniki (kwaśne polifenole), które prowadzą do przebarwień. Ponadto, ponieważ jest kwaśny, zmienia równowagę pH w ustach, powodując, że późniejsze kwaśne pokarmy niszczą zęby znacznie szybciej.

Słodycze

Cała ta cukierkowa zgnilizna? To trochę dramatyczne, ale oparte na faktach. Cukry w pysznych smakołykach, takich jak ciastka i twarde cukierki (a nawet przekąski, takie jak chipsy), przyczepiają się do zębów i stają się głównym posiłkiem dla bakterii w ustach. Kiedy bakterie odżywiają się tymi cukrami, uwalniają kwasy, które prowadzą do próchnicy, która z kolei może powoduje powstawanie dziur w zębach.

Napoje gazowane

Napoje wypełnione cukrem działają tak samo jak przekąski. Dając bakteriom w ustach dużo pokarmu (a tym samym uwalniając szkodliwe kwasy), są  szczególnie niebezpieczne, ponieważ wszystko nasycone jest dwutlenkiem węgla – a to obejmuje również wersje “bezcukrowe”.

Herbata

Podobnie jak kawa, herbata zawiera również sabotażystów barwiących znanych jako garbniki, więc popijanie filiżanki tego napoju może prowadzić do plam na zębach. Zielona herbata plami zęby na szaro, a czarna herbata zabarwia je na żółto.

Rozważ dodanie odrobiny mleka do filiżanki. Badania sugerują, że dodanie mleka do herbaty zmniejsza jej zdolność do plamienia zębów.

Jagody, jeżyny i granaty

Chociaż mogą być pełne przeciwutleniaczy, te bogato zabarwione jagody mają dużo za uszami w kwestii plam. Podstawowa zasada: Jeśli trudno jest usunąć plamę z ubrań, trudno będzie ją usunąć z zębów.

Czerwone wino

Wino może być odpowiedzialne za szary odcień zębów – co, niestety, jest trudniejsze do usunięcia niż żółtawe plamy. Sprawcy? Te same taniny, które widzimy w herbacie i kawie. Ale istnieje drugie dno: może i wino nie jest w stanie pomóc w utrzymaniu perłowych zębów, ostatnie badania sugerują, że może on rzeczywiście pomóc w walce z ubytkami. Więc idź i nalej sobie lampkę – oczywiście z umiarem.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się przebarwień najlepiej skorzystać z porady specjalisty. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz