fbpx
książki nowość Zdrowo na co dzień

Beauty Cook Book. Jak jeść świadomie i wyglądać bosko

beauty cook book

Beauty Cook Book. Jak jeść świadomie i wyglądać bosko

Autor: Beata Grątkowska (Praktykulinarni)

Skóra to nasza wizytówka. Chcemy czy nie, często jesteśmy oceniani na podstawie naszego wyglądu. Dlatego zdrowa cera, lśniące włosy i mocne paznokcie mogą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Ale nasz wygląd to nie tylko problem odbioru naszej osoby. Problemy skórne mogą bowiem świadczyć np. o początkach choroby. Jak temu zaradzić? Stosować suplementy lub drogie kosmetyki? Niekoniecznie. Czasem kluczem do sukcesu okazuje się odpowiedni sposób odżywiania.  Jak powinna wyglądać dieta dla urody?

Problemy skórne to nie tylko wiek

Pełna blasku, napięta skóra, lśniące włosy, mocne paznokcie, piękny uśmiech… Któż o nich nie marzy?
Skóra się starzeje, to naturalny proces. Z wiekiem zaczyna brakować w niej kolagenu, traci na elastyczności. Przez lata jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, zimna, wiatru i zanieczyszczeń powietrza. Do tego współcześnie doszły stres, nieprzespane noce, troski, pośpiech, hormonalne zawirowania, przeważnie zbyt mała ilość wypijanej wody oraz (a może przede wszystkim) niewłaściwa dieta. Od tak wielu czynników zależy nasze zdrowie, a wraz z nim i nasza uroda. Zatem to, co dobre dla serca, układu krążenia, układu pokarmowego, mózgu, odporności, przyczyni się także do dobrostanu cery, wyglądu włosów oraz paznokci. Jak powinna wyglądać dieta dla urody?

Dieta dla urody… czyli jaka?

Autorka Beauty Cook Book… pokazuje jak dzięki właściwej diecie i prostym zmianom w codziennym stylu życia możemy znaleźć upragnione Źródło nie tylko Wiecznej Młodości, ale przede wszystkim Zdrowia. Wskazuje, o czym świadczą zmiany skórne czy wypadające włosy. Omawia najczęstsze problemy związane ze skórą, włosami i paznokciami. Doradza, jakie produkty mogą pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd, a jakich lepiej unikać. I, co ważne, dzieli się z nami fantastycznymi przepisami na potrawy. Przepisy zawarte w książce są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Bo dieta dla urody nie musi być nudna ani restrykcyjna!

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz