fbpx
nowość POLECAMY

Rusza przedsprzedaż nowej książki z serii Smaki Zdrowia!

zespół jelita drażliwego dieta

Czujesz ból po jedzeniu? Cierpisz na jakąś chorobę układu pokarmowego? Jeśli tak, to z pewnością nie raz zastanawiałeś się co jeść, a czego lepiej unikać. Książka Ból trawienia. Dieta w chorobach przewodu pokarmowego pomoże Ci w codziennych dylematach żywieniowych. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak powinna wyglądać dieta, gdy cierpi się na zespół jelita drażliwego, SIBO, refluks lub inne choroby związane z układem pokarmowym.

Choroby układu pokarmowego mogą dotyczyć każdego z nas!

Choroby przewodu pokarmowego są jednymi z najczęściej diagnozowanych chorób układu pokarmowego. Chorobę refluksową diagnozuje się u ok. 20% populacji osób dorosłych. Chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy zalicza się do chorób cywilizacyjnych. Diagnozuje się ją u ok. 10% populacji. Przyjmuje się przy tym, że zakażonych Helicobacter pylori, bakterią wywołującą zapalenie żołądka i chorobę wrzodową, jest ponad połowa populacji dorosłych (w większości chorują oni bezobjawowo). Zespół jelita drażliwego (ZJD) diagnozuje się u ok. 20% populacji. Choć nie ma danych mówiących o liczbie osób z przerostem flory bakteryjnej jelita (SIBO), to przyjąć można podobne statystyki. Tym bardziej że często osoby z ZJD nie są diagnozowane w kierunku SIBO, a co za tym idzie -– nie są skutecznie leczone.

Zapalenie żołądka, SIBO, zespół jelita drażliwego – dieta

Nie istnieje jedna dieta, która sprawdzi się u każdego. Niestety, a może właśnie przeciwnie? Ale gdy zmagasz się z przewlekłą chorobą, łagodzenie objawów jest bardzo ważne, by poprawić jakość Twojego życia. Zmiana nawyków żywieniowych, określenie produktów, które dobrze tolerujesz, to nie jest trudna droga, choć bywa długa. Książka „Ból jedzenia. Diety w chorobach przewodu pokarmowego” pomoże Ci przejść przez nią możliwie najszybciej i bezpiecznie.
Autorka omawia kolejno najczęstsze schorzenia układu pokarmowego: refluks, zakażenie Helicobacter pylori, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie żołądka, zespół jelita drażliwego, SIBO. Jakie są objawy? Jak powinna przebiegać diagnostyka i leczenie? Jaka jest najlepsza dieta? Wskazuje, na jakie składniki diety należy najbardziej zwrócić uwagę. Analizuje także powszechnie znane diety pod kątem ich zastosowania w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego.
ból trawienia
Premiera: 25.05.2022
Do 24.05.2022 możecie nabyyć książkę w naszym sklepie w promocyjnej cenie!

Kup książkę

Przeczytaj również frgamementy książki:

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz