fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

Czy olej konopny jest zdrowy?

Popularność oleju konopnego w naszym kraju stale rośnie. Zainteresowanie produktem wynika z jego składu bogatego w witaminy i minerały. Stanowi dzięki temu doskonałe uzupełnienie zbilansowanej diety.

Właściwości oleju konopnego

Olej konopny stanowi świetne źródło witamin z grupy K. Są one odpowiedzialne za procesy krzepnięcia krwi. W jego składzie znaleźć można także kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Wspierają one pracę serca, redukują ryzyko zachorowania na cukrzycę, przyśpieszają regenerację naskórka i włosów, oraz wspomagają pracę nerek i wątroby. Kwasy te stanowią aż 80% składu oleju konopnego.

Olej konopny stanowi doskonałe źródło witamy A i E. Do ich głównych właściwości zaliczyć należy ochronę przed procesami starzenia się komórek czy poprawę pracy układu krwionośnego. Olej konopny posiada w swoim składzie także istotne dla nas minerały, takie jak cynk, wapń, fosfor, żelazo i magnez. Wszystkie one mają zbawienny wpływ na regenerację oraz zmniejszanie uczucia zmęczenia organizmu.

Liczne zastosowania oleju konopnego

Wspaniałe właściwości oleju konopnego nie umknęły producentom różnych branż. Z powodzeniem olej ten stosowany jest obecnie w gastronomii, kosmetyce czy lecznictwie.

Dzięki dużej ilości kwasów tłuszczowych olej konopny jest bardzo ceniony w kosmetyce. Zbawienny wpływ na skórę, powoduje, że jest on często stosowany w kremach, pomadkach i podkładach. Nasycone kwasy tłuszczowe bardzo łatwo przenikają przez warstwę lipidową naskórka, czyniąc skórę miękką i odżywioną. Dodatkowo przenikają one w głębokie warstwy naskórka, długotrwale nawilżając głębsze warstwy skóry. Jest również w stanie łagodzić stany zapalne powstałe w wyniku na przykład łuszczycy.

Olej konopny jak większość olei stanowi doskonały dodatek do wszelkiego rodzaju sałatek oraz potraw warzywnych. Jego zastosowanie wyostrzy smak i aromat warzyw, ale także ułatwi ich trawienie. Olej stanowi również doskonały zamiennik masła, gdyż możemy nim polewać pieczywo. Oleju konopnego nie powinno się jednak stosować w celu smażenia potraw. Ze względu na swoją strukturę w tym wypadku nie będzie się do tego nadawał.

Do jego leczniczych właściwości z pewnością zaliczyć należy pozytywny wpływ na układ odpornościowy. Jest on także w stanie łagodzić wszelkie stany zapalne występujące w organizmie, łagodzi bóle stawów i przyczynia się do szybszej regeneracji skóry. Ponadto przyczynia się do oczyszczania organizmu z zalegających toksyn i poprawia jakość naszego snu.

Olej konopny – doskonała alternatywa

Olej konopny stanowi świetny zamiennik popularnych na rynku olei. Jego popularność z czasem staje się coraz większa, tak samo jak dostępność tego produktu w licznych sklepach spożywczych. Jego liczne zalety powinny z czasem zwiększać liczbę jego entuzjastów.

Jest to produkt z pewnością bogaty w liczne związki mineralne a także wykazujący szereg właściwości zdrowotnych. Aktualna cena olejów konopnych nieznacznie różni się od tych najbardziej popularnych. Będąc więc następnym razem w sklepie, rozsądnie jest przetestować jego wspaniałe właściwości na sobie.

Sprawdź koniecznie olej konopny w sklepie ZakreconySloik.com.pl!

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz