fbpx
pielęgnacja porady

Jak poradzić sobie z przebarwieniami na skórze twarzy?Przebarwienia na skórze pojawiają się w wielu przypadkach.  Większość z nich jest spowodowana nieprawidłowym tworzeniem się lub zaburzeniem melanocytów. Melanocyty są to komórki wytwarzające barwnik skóry- melaninę.

Powody, przez które powstają przebarwienia:

 • trądzik
 • ospa
 • choroba tarczycy: Hashimoto
 • nadmierne opalanie
 • alergie
 • nie stosowanie filtrów UV
 • zaburzenia hormonalne
 • korzystanie z solarium
 • tabletki antykoncepcyjne
 • palenie papierosów
 • nadużywanie alkoholu
 • nieprawidłowe kosmetykiJak zadbać o skórę z przebarwieniami?

Masz trzy możliwości: dermatolog, kosmetolog, lub sam możesz spróbować z nimi powalczyć

Na sam początek warto udać się do dermatologa i przedstawić swój problem.

Dermatolog dokładnie oceni stan Twojej skóry i zleci wykonanie dokładnych badań. Dobierze również odpowiednią pielęgnację dla Twojego typu cery.

Drugą możliwością jest udanie się do kosmetologa. I tutaj warto zaznaczyć aby był to kosmetolog a nie kosmetyczka. Wbrew pozorom to są dwie różne osoby i specjalizacje.  Kosmetolog również oceni stan Twojej skóry oraz zaproponuje specjalnie dedykowane zabiegi chemiczne.

Najczęściej stosowane to: peeling kwasem migdałowy, peeling kwasem glikolowym lub peeling salicylowy. Warto tutaj zaznaczyć, że cena takich zabiegów nie jest mała. Średni koszt wynosi od 100 do 250 zł za zabieg.

Jeżeli Twój budżet jest ograniczony, lub Twoje przebarwienia nie są zbyt widoczne możesz spróbować poradzić sobie z nimi na własną rękę. W drogeriach i aptekach jest dostępnych bardzo dużo preparatów dla skóry z przebarwieniami.

Pielęgnację swojej cery warto również wzbogacić witaminą C, która rewelacyjnie działa na przebarwienia oraz przyspiesza gojenie skóry.

2- 3 razy w tygodniu zalecane jest wykonywanie peelingu enzymatycznego, który powoli redukuje przebarwienia oraz wygładza drobne zmarszczki.

Przy stosowaniu preparatów dla cery trądzikowej lub korzystaniu z zabiegów kosmetycznych należy radykalnie unikać kontaktu z promieniowaniem UV. Nie wolno się opalać ani chodzić na solarium. Należy również stosować filtry na twarz min. 30 SPF.

Wszystkie zabiegi kosmetyczne zaleca się wykonywać zimą, ponieważ wtedy na Naszą skórę promienie słoneczne nie oddziałują tak mocno jak latem.

Przebarwienia nie powstają w jeden dzień i również w jeden dzień nie znikną. W walce z nimi jest potrzebna cierpliwość oraz systematyczność w stosowaniu preparatów lub zabiegów kosmetycznych.aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz