fbpx
porady zdrowe ciało

Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

jak pozbyć się podwójnego podbródkaPatrzysz w lustro i widzisz podwójny podbródek? Taki widok pewnie nie poprawia ci szczególnie humoru. Tego rodzaju mankament kojarzy się najczęściej z przybieraniem na wadze. Nie zawsze jednak związany jest z nadwagą. Jakie są przyczyny powstania podwójnego podbródka? Jak się go pozbyć?

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Podwójny podbródek jest spowodowany dodatkową warstwą tłuszczu, która rozwija się pod brodą. Jego powstanie warunkuje kilka różnych czynników

Wiek

Skóra może zacząć tracić elastyczność w miarę starzenia się ciała. Niekiedy skutkuje to pojawieniem się obwisłej skóry, która może przyczynić się do podwójnego podbródka.

Dieta i waga

Chociaż przyrost masy ciała nie zawsze jest przyczyną podwójnego podbródka, może się do niego przyczynić. Dieta bogata w kalorie, przetworzoną żywność i niezdrowe tłuszcze może nie tylko wpływać na przyrost masy ciała, ale też na powstanie podwójnego podbródka.

Genetyka

Geny mogą odgrywać ważną rolę u osób z podwójnym podbródkiem. Każdy, kto w rodzinie miał skórę o małej elastyczności lub podwójny podbródek, może być narażony na odziedziczenie tych przypadłości.

Postawa

Zła postawa może osłabiać mięśnie szyi i podbródka. Z czasem przyczynia się to do powstania podwójnego podbródka, ponieważ gdy mięśnie nie są używane, otaczająca je skóra traci elastyczność.Jak pozbyć się podwójnego podbródka? 

Ćwiczenia

Chcesz pozbyć się podwójnego podbródka? Możesz uczynić to wykonując stosunkowo proste ćwiczenia, koncentrujące się na mięśniach szyi i twarzy. Praca z tymi mięśniami pomoże ci w spaleniu tłuszczu w tych obszarach, a co za tym idzie – może stać się kluczowym elementem w pozbyciu się podwójnego podbródka.

Dookoła świata (rozgrzewka)

Podobnie jak w przypadku każdego programu ćwiczeń, także i tu ważna jest rozgrzewka, która pozwala uniknąć kontuzji. Aby rozgrzać szyję, delikatnie obróć głowę do przodu i w dół, a następnie do tyłu i do góry, wykonując okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po kilku obrotach odwróć kierunek.

Ten sam ruch okrężny służy do rozciągania szczęki. Delikatnie wyciągnij szczękę w lewo, następnie do przodu, następnie w prawo i do tyłu, utrzymując każdą pozycję przez sekundę lub dwie. Teraz mięśnie są rozgrzane i gotowe do ćwiczeń.

Gwizdanie w sufit

To ćwiczenie świetnie wzmacnia mięśnie i daje odpocząć szyi podczas czasu spędzonego przy biurku. Usiądź z wyprostowanymi plecami i rozluźnionymi ramionami. Odchyl głowę do tyłu, aby spojrzeć na sufit. Z tej pozycji ułóż wargi tak, jakbyś chciał zagwizdać. Wargi powinny być zaciśnięte na tyle mocno, aby poczuć skurcz po obu stronach szyi.

Utrzymaj tę pozycję przez 10 do 20 sekund. Dziesięć powtórzeń tego ćwiczenia zwykle wystarcza na jedno posiedzenie.

Pocałuj niebo

To ćwiczenie jest nieco podobne do poprzedniego.

Stań prosto z rozluźnionymi ramionami. Odchyl głowę do tyłu, aby spojrzeć na sufit. Ułóż usta jak do pocałunku i spróbuj pocałować niebo, jak najbardziej wyciągając wargi.

Utrzymaj tę pozycję przez 5 do 20 sekund, a następnie zrelaksuj się. Powtórz ćwiczenie 10 do 15 razy.

Ściskanie piłki

O konieczności wykonywania ćwiczeń mogą przypominać ci przedmioty do ćwiczeń umieszczone w widocznym miejscu

W przypadku ćwiczeń szyi pomocna może być piłka umieszczona gdzieś w pobliżu biurka, łóżka lub w miejscu, w którym będziesz wykonywać ćwiczenie. Piłka powinna być takiej wielkości, aby swobodnie można umieścić ją pod brodą.

Usiądź, wyprostuj plecy i rozluźnij ramiona. Umieść piłkę pod brodą. Użyj podbródka, aby docisnąć piłkę równym, zdecydowanym ruchem. Ćwiczenie powtórz od 10 do 30 razy.

Lew ziewa

To może być świetne ćwiczenie wzmacniające mięśnie brody, szyi i twarzy. Usiądź lub stań w rozluźnionej pozycji. Otwórz szeroko usta i wyciągnij język tak daleko, jak to możliwe. Po prawidłowo wykonanym ćwiczeniu mięśnie szyi, podbródka i szczęki powinny się napiąć. Powtórz ten proces 10 razy.Dieta

Naturalna dieta może pomóc w zlikwidowaniu podwójnego podbródka, zwłaszcza jeśli jego obecność jest spowodowana przyrostem masy ciała. Niekiedy wystarczy zmniejszenie liczby spożywanych codziennie kalorii.

Istotne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie dużej ilości wody pomaga usunąć zbędny tłuszcz. Badania wykazały, że ludzie, którzy pili wodę przed posiłkami, tracili na wadze więcej niż ci, którzy tego nie robili.Operacja

Niektórzy decydują się na inwazyjne zabiegi, aby pozbyć się podwójnego podbródka. Istnieją trzy główne typy zabiegów, które mają temu służyć:

Mezoterapia: polega na wstrzykiwaniu w podbródek związków rozpuszczających tłuszcz. Proces może trwać do 6 miesięcy i niekiedy wymaga ponad 100 zastrzyków. Jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, może spowodować uszkodzenie nerwów.

Liposukcja: Polega na usunięciu tłuszczu z podbródka poprzez odsysanie lub laserowo trzeba pamiętać, że liposukcja nie zwiększa elastyczności skóry, a jedynie usuwa tłuszcz

Kybella: lek ten został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Jeden zabieg to do 50 wstrzyknięć leku w tkankę tłuszczową.

Zabiegi inwazyjne mogą powodować działania niepożądane, takie jak obrzęk, zasinienie lub ból. Nie chronią one również przed powtórnym pojawieniem się podwójnego podbródka.Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz