fbpx
zdrowy umysł

Jeśli Ty o siebie nie zadbasz – nikt tego nie zrobi!W poprzednim artykule skupiliśmy się na dbaniu o swoje ciało od strony medycznej. Dzisiaj weźmiemy pod lupę zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjna. Stwierdziłam, że dobrze będzie to przedstawić w poszczególnych przedziałach czasowych.

 

Raz na rok: SPA! Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić zabierz kilka koleżanek i zróbcie sobie chociaż dwudniowy wyjazd do spa! Nie dość, że odpoczniecie, to jeszcze zadbacie o swoją skórę i kondycję psychiczną.

Co najmniej raz na pół roku warto odwiedzić fryzjera w celu podcięcia końcówek- oczywiście osoby z krótkimi lub farbowanymi włosami muszą chodzić częściej.

Raz na 3 miesiące można skorzystać z usług kosmetologa aby oczyścić i mocno nawilżyć skórę. Oczywiście są zabiegi, które trzeba wykonywać zdecydowanie częściej takie jak kwasy, ale po pierwszej wizycie dowiesz się, czego potrzebuje Twoja skóra.

Raz na miesiąc lub w zależności od potrzeb raz na trzy tygodnie wykonajmy hennę i zadbamy o nasze paznokcie.

Raz na tydzień warto wykonać mocniejszy peeling całego ciała aby oczyścić skórę z martwego naskórka i pobudzić ją do regeneracji.

<script async src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script>
<ins class=”adsbygoogle” style=”display: block; text-align: center;” data-ad-layout=”in-article” data-ad-format=”fluid” data-ad-client=”ca-pub-9650791487866255″ data-ad-slot=”9286817917″></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Raz na tydzień również zadbajmy o nasze stopy oraz o mocniejsze nawilżenie naszych włosów. Może olejowanie lub maska ?

Do zadań które musimy wykonać oprócz codziennej pielęgnacji jest również nawilżanie naszego ciała i dbanie o skórę twarzy. Pamiętajmy aby nigdy nie kłaść się z niezmytym makijażem. Nie dość, że zostawiamy na skórze tysiące bakterii, pyłu, kurzu, sebum i martwego naskórka, to jeszcze kolejnego dnia możemy się spodziewać nowych nieprzyjaciół.

Zawsze należy pamiętać również o nawilżaniu cery. Tyczy się to tak samo kobiet jak i mężczyzn. Kobiety szczególnie powinny zadbać o skórę pod oczami.

Do częstszych nawyków warto wprowadzić mycie i nawilżanie rąk. Dzięki temu ograniczamy bakterie, które zbieramy na rękach, przy dotykaniu różnych przedmiotów. Nawilżając nasze dłonie dbamy również o nasze paznokcie i skórki.

Pamiętajmy, że tylko regularna pielęgnacja naszego ciała zapewni nam dobry wygląd i pozwoli cieszyć się zdrową skórą przez długie lata!

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz