fbpx
porady

Odmładzające działanie ziemniaka

Surowe ziemniaki cechują się wysoką zawartością witamin ( A, B i C) oraz składników mineralnych, takich jak: żelazo, fosfor, potas i wapń. Jakie jest ich dobroczynne działanie da naszej skóry? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Witamina A wzmacnia skórę i przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek.

Witamina B wyrównuje koloryt skóry oraz przeciwdziała powstawaniu ciemnych plam związanych z wiekiem. Jej niedobór może powodować trądzik, przedwczesne starzenie się, a nawet egzemę.

Witamina C pomaga w samoczynnej naprawie skóry, zwalcza wolne rodniki oraz ma potwierdzone naukowo właściwości odmładzające.

Żelazo – jego obniżony poziom sprawia, że nasza skóra wygląda blado i niezdrowo.

Wapń przyspiesza namnażanie się i wzrost nowych komórek, reguluje nawodnienie skóry oraz łagodzi podrażnienia.

Potas pomaga w zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia zewnętrznych warstw skóry, z kolei fosfor ma udowodnione właściwości regeneracyjno-naprawcze.

Jak widać upiększających korzyści można wyciągnąć z ziemniaka naprawdę sporo. Nie polecamy jednak spożywać go na surowo. O wiele lepszym pomysłem jest nałożenie go na skórę w formie maseczki.

Wieczorna maska regeneracyjna z ziemniaka

Jednego średniej wielkości ziemniaka zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Przed snem nałóż na twarz, szyję i dekolt. Pozostaw na 30 minut, a następnie zmyj letnią wodą. Po zabiegu zastosuj swoją zwyczajną wieczorną pielęgnację.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz