fbpx
pielęgnacja zdrowe ciało

Podstawowa pielęgnacja skóry, czyli po co tyle nakładać?
Każda kobieta marzy aby mieć jedwabiście gładką skórę jak modelki w kolorowych czasopismach. Niestety w konfrontacji z rzeczywistością, nasza skóra nie jest nawet  w połowie tak ładna jak na okładce. Oczywiście większość zdjęć jest robiona w odpowiednich warunkach i edytowana, tak aby wyglądała idealnie. Jednak każda z nas może zadbać o swoją skórę i poprawić jej wygląd.

Żel myjący. to podstawa każdego oczyszczania skóry. Nigdy nie pozwólmy kłaść się do łóżka w makijażu. Żel warto dobrać do swojego typu skóry oraz do problemów z jakimi próbujemy walczyć.

Peeling. 2x na tydzień warto mechanicznie oczyścić swoją skórę i pozbyć się martwego naskórka i zaskórników. Pozwoli to na szybszą regenerację skóry i pobudzenie do produkcji kolagenu.

Tonik. Tonik ma jedno bardzo ważne zadanie. Wyrównać pH naszej skóry. Prawidłowe pH skóry twarzy wynosi pomiędzy 4.5-6.  Jeżeli jest zbyt niskie, powoduje to nadmierną produkcję sebum oraz powstawanie zaskórników. Z kolei zbyt wysokie pH przesusza naszą skórę.Krem pod oczy. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego najeży stosować na nią odpowiednie kosmetyki.  Stosowanie zbyt ciężkich kremów może powodować przesuszenie skóry  a nie stosowanie ich w ogóle prowadzi do powstawania zmarszczek

Serum. Tu warto postawić na coś mocno nawilżającego. Serum ma za zadanie przeciwdziałać starzeniu się skóry, redukować  zmarszczki oraz utrzymywać odpowiednie nawilżenie skóry.

Krem. Ostatnim kosmetykiem jest krem do twarzy, który ma za zadanie chronić naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi oraz dbać o jej nawilżenie przez cały dzień. Pamiętajmy aby wybrać taki, który jest pełen wartościowych składników. Dobór kremu warto skonsultować z dermatologiem.

Jak widać produktów jest bardzo dużo a to i tak nie wszystko czego kobiety używają na co dzień. Warto pamiętać aby nakładać kosmetyki na oczyszczoną skórę i odczekać odpowiednią chwilę aby miały czas na wchłonięcie. Tylko regularna i odpowiednia pielęgnacja zapewni ładny wygląd skóry i opóźni procesy starzenia.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz