fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać właściwą?

Zdrowy sen jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia. Jednym z najważniejszych akcesoriów wpływających na jakość snu jest poduszka. Ale jaką poduszkę powinniśmy wybrać? Podpowiemy w tym artykule!

Miękkie, twarde, średnie, duże lub małe – ile ludzi tyle opinii. Poza tym zwykła poduszka to nie przedmiot niniejszego artykułu. Zwłaszcza, że większość ekspertów zgadza się, że tradycyjna poduszka z piór nie zawsze może wykonać właściwą pracę, dbając o naszą szyję, plecy i ramiona. Nie znaczy to, że powinniśmy po prostu spać na gołym materacu. Dla prawidłowego snu potrzebujemy anatomicznie poprawnej i wygodnej poduszki ortopedycznej.

Na początek, jak wybrać wysokość poduszki?

Aby podjąć tę decyzję, musimy wziąć pod uwagę nasze rozmiary i wagę, a także preferowaną pozycję do spania. Na przykład, jeśli Twój wzrost i waga są dość standardowe i wolisz spać na plecach, to szukasz poduszki o wysokości 10 centymetrów. Ponadto, aby lepiej ustawić głowę, tylna strona poduszki powinna być wyższa o około 2-3 cm od reszty. Istnieją również modele, których wysokość można łatwo regulować.

Co jednak z pozostałymi parametrami poduszki?

Cóż, długość i szerokość poduszki określa się najczęściej w oparciu o nasze osobiste preferencje. Podczas gdy najbardziej odpowiednią poduszką dla jednego jest taka o wymiarach 50 cm x 60 cm, dla drugiego będzie to 60 cm x 40 cm. Najważniejszą rzeczą jest to, że ani twoja szyja, ani głowa nie znajdują się w naprężeniu podczas snu, niezależnie od pozycji. Chociaż większość producentów ma tendencję do robienia prostokątnych form, poduszkę można kształtować na wiele różnych sposobów.  W przypadku poduszek ortopedycznych należy również zwrócić uwagę na te z pianki tzw “memory” – są one zaprojektowane tak, aby naśladować kształt głowy i szyi oraz pomagać mięśniom w osiągnięciu maksymalnego odpoczynku podczas snu. Zwróć uwagę na układ zaprezentowany na obrazku i upewnij się, że przybierasz prawidłową pozycję w czasie snu.

 

Jeśli jesteś zainteresowany poduszkami ortopedycznymi – więcej informacji znajdziesz https://salonzdrowia.com.pl!

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz