fbpx
Bez kategorii

Sztuka szczęśliwego życia we dwoje

Na początku małżeństwa, w okresie tzw. miesiąca miodowego, para czuje się ze sobą znakomicie. Problem w tym, że, choć wydaje się, iż będzie to trwać wiecznie – tak się nie stanie. Według badań wzrost poczucia szczęścia w małżeństwie jest odczuwany średnio tylko przez pierwsze dwa lata. Później, gdy partner okazuje się nie dawać nam takiego szczęścia, jakiego oczekiwaliśmy, często myślimy, że coś jest z nami lub z nim nie tak. Nie jesteśmy w tym odosobnieni – to naturalna dynamika miłości. Małżeństwo, by było szczęśliwe, wymaga nieustannej, wspólnej pracy nad relacją.

Coraz więcej badań z dziedziny neurobiologii i psychologii potwierdza związek między udanym małżeństwem a określonymi zachowaniami, które mają na celu zwiększenie poczucia szczęścia. Niniejsza książka pomaga podtrzymać puls miłości w każdym związku, przywołując praktyczne strategie działania i zasady, oparte na wielu rzetelnie przeprowadzonych badaniach.

Les i Leslie Parrott pracują na Uniwersytecie Seattle Pacific, gdzie założyli Center for Relationship Development. On jest psychologiem, a ona terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Są autorami wielu książek, z których część znalazła się na liście bestsellerów ,,New York Timesa”. Występują w programach telewizyjnych, publikują w czasopismach, jeżdżą po kraju z wykładami. Ich strona internetowa LesandLeslie.com zawiera ponad tysiąc krótkich filmów wideo, w których odpowiadają na pytania dotyczące budowania związków.

 

 

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz