fbpx
Bez kategorii

Mocne matki, mocni synowie

W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że jest dla niego całym światem. Dorastający chłopiec często jednocześnie potrzebuje matki i ją od siebie odpycha. Autorka  wzięta wykładowczyni i adiunkt medycyny klinicznej oraz matka czworga dzieci, bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu lekarza pediatry, dzieli się swoją wiedzą o tym, jak wzmocnić  (lub odbudować) więź matki z synem.

Niniejszy poradnik zawiera trafne wskazówki dla matek, jak znaleźć w sobie siłę i zwiększyć wiarę w siebie, aby wychowywać nadzwyczajnych synów. Stanowi kompletny zbiór praktycznych porad odnośnie:

  • zyskania większej pewność siebie i odwagi w doradzaniu swoim synom
  • istotnej roli, jaką pełni zdrowe wyrażanie miłości matek do synów, by w dorosłości synowie szanowali i doceniali kobiety
  • znaczenia uczenia synów wartości uczciwej pracy, służby społeczeństwu i rozwiniętego życia wewnętrznego
  • pułapek, w jakie z natury wpadają matki synów – i tego, jak ich unikać
  • potrzeby, by matki uzdrawiały własne traumy dotyczące mężczyzn w ich życiu, ażeby wychowywały synów bez obciążania ich bagażem i ograniczeniami, które ich nie dotyczą
  • najskuteczniejszych sposobów, jak przetrwać chwile, gdy robi się trudno, a naturalne metody porozumiewania się z synami (przez rozmowę, analizę, dociekanie) jedynie podsycają konflikt.

Meg Meeker, dr n.med., jest autorką książek: Mocni ojcowie, mocne córkiJak wychować chłopca na mężczyznę10 zwyczajów szczęśliwych matek. Ma ponad trzydziestoletnią praktykę jako lekarz pediatra i lekarz młodzieży, zajmując się dziećmi oraz ich rodzicami. Dr Meeker jest matką czworga dzieci. Mieszka i pracuje ze swoim mężem w północnym Michigan [USA].

 

 

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz