fbpx
kosmetyki pielęgnacja

7 sposobów na jesienną pielęgnację polecanych przez dermatologów

Pomóż swojej twarzy przejść z gorącej i wilgotnej pogody do chłodnej i suchej jesiennej aury dzięki tym  popartym przez dermatologów wskazówkom.

Kiedy przechodzimy w jesień i zmieniają się warunki pogodowe, zmienia się także sposób, w jaki nasza skóra reaguje na nowe temperatury. „Latem często jest więcej wilgoci w powietrzu, która wpływa na pozostanie jej w skórze i chroni jej barierę”, mówi Nancy Samolitis, MD, certyfikowany dermatolog i współzałożyciel i dyrektor medyczny butiku dermatologicznego FACILE w Beverly Hills w Kalifornii „W chłodniejszych miesiącach powietrze staje się bardziej suche na zewnątrz i wewnątrz poprzez działaniu grzejników. Kiedy skóra zaczyna tracić wilgoć, jej bariera może zostać naruszona, powodując zwiększoną wrażliwość, suchość i podrażnienia. ”

Dlatego zmiana stylu pielęgnacji skóry na jesień nie jest wymysłem kreatorów trendów kosmetycznych – ma ona kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowej, szczęśliwej skóry przez cały rok. Oto kilka porad odnośnie pielęgnacji skóry, które pomogą ją wspierać w starciu z niższymi temperaturami i suchszym powietrzem, według ekspertów.

1. Dla skóry wrażliwej – nawilżaj elastyną, kolagenem lub aloesem

Ann Lee, chemik kosmetyczny i założyciel Dermaesthetics Beverly Hills, mówi, że ludzie o wrażliwej skórze lub z chorobami takimi jak łuszczyca lub wyprysk mogą odczuwać pieczenie lub  podrażnienie przez kilka dni (a nawet tygodni) podczas zmiany pór roku. „Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest nawilżenie i pokrycie skóry olejkami, serum i kremami” – mówi. „Odżywiaj skórę elastyną i kolagenem, aby wspomóc proces regeneracji. Smaruj ją przetworzonym na zimno aloesem i gęstszymi kremami, dzięki którym będzie w stanie się odbudować. ” Wypróbuj na przykład kosmetyki koreańskiej marki IT’S SKIN:

2. Przełącz się na treściwy krem ​​nawilżający

Ze względu na zmiany aury pogodowej ważne jest przejście na bogatszy krem ​​nawilżający przed snem, mówi dr n. Med. Julia Tzu, dermatolog oraz założycielka i dyrektor medyczny Wall Street Dermatology w Nowym Jorku. „Musimy zrekompensować zmianę, dodając więcej wilgoci do skóry i pomagając jej ją zatrzymać” – mówi.

3. Pamiętaj o balsamie do ust i dodaj do pielęgnacji bogaty kremy pod oczy

Jeśli te dwie rzeczy nie były już częścią twojego programu pielęgnacji skóry, powinny stać się jej obowiązkowymi punktami w chłodniejszych miesiącach. Tak jak powinnaś przejść na bogatszy krem ​​nawilżający, dodanie tych produktów zadba o odpowiednie nawilżenie ust i skóry wokół oczu. „Nasza skóra nie lubi nagłych przejść, a dodanie kremów do ust i oczu pomaga w tym przejściu” – mówi dr Tzu.

4. Nie używaj środków złuszczających i retinoidów w okresie przejściowym

Dr Tzu twierdzi, że ograniczenie stosowania substancji złuszczających i retinoidów ponownie jest związane z bardziej suchym i chłodnym środowiskiem. „Wilgotność i ciepłe temperatury zwykle potęgują drażniące działanie miejscowych retinoidów i złuszczaczy, prawdopodobnie z powodu zwiększonej tłustości skóry”, mówi.

5. Kontynuuj korzystanie z ochrony przeciwsłonecznej

Dr Tzu wyjaśnia, że podczas gdy promieniowanie UV jest większe w okresie letnim, nadal jest obecne przez wszystkie cztery pory roku. „Przez cały czas należy stosować krem ​​przeciwsłoneczny, ponieważ ogólnie pomaga on zmniejszyć przenikanie promieniowania UV w głąb skóry” – tłumaczy lekarka. „Promieniowanie UV przyspiesza starzenie i zwiększa ryzyko raka skóry.” Zaleca stosowanie codziennie SPF 30 (przynajmniej). Wypróbuj azjatyckie kremy z filtrem:

6. Dodaj witaminę C do swojej pielęgnacji

„Witamina C działa podwójnie w chłodniejszych miesiącach. Po pierwsze doskonale synchronizuje się z kremami z filtrem i tworzy z nim nieporównywalny do niczego duet”, mówi Anne Chapas, MD, dermatolog oraz założycielka i dyrektorka medyczna Union Square Laser Dermatology w Nowym Jorku. „Po drugie wyrównuje pigmentację skóry, co pomaga zwiększyć produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest jaśniejsza i jędrniejsza.”

7. Dodaj nawilżacz do miksu

Wraz z regularnym schematem pielęgnacji skóry dermatolodzy sugerują zainwestowanie w nawilżacz powietrza na jesień i zimę, aby zwiększyć poziom wilgoci w w domu. „Nawilżacze dodają wilgoci do powietrza, a twoja skóra stale kontaktuje się z powietrzem” – mówi dr Tzu. „Im więcej wilgoci w powietrzu, tym więcej wilgoci otrzymuje Twoja skóra”.

 

Źródło: www.realsimple.com

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz