fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA POLECAMY

Czuwaj nad bezpieczeństwem seniora z Comarch CareMate

Wiele mówi się, że w dobie pandemii osobami szczególnie narażonymi na niebezpieczeństwo są seniorzy. Wydaje się więc wręcz oczywiste, że ich dzieci, rodzina lub opiekunowie powinni otoczyć ich szczególną opieką. Jak jednak wspierać osoby starsze, dbać o nie i kontrolować ich zdrowie w natłoku licznych, codziennych obowiązków? Z tym problemem mierzy się wiele osób, nie tylko w czasie pandemii. Z pomocą przychodzą kolejne nowinki technologiczne.

Comarch CareMate to mobilny opiekun senioralny, który za pośrednictwem urządzenia Comarch WirstBand oraz aplikacji mobilnej „CareMate” umożliwia monitorowanie bezpieczeństwa osoby starszej lub wymagającej opieki.

Comarch CareMate – Mobilny Opiekun. Technologia w trosce o seniorów

Czy odczuwałeś kiedyś niepokój będąc np. w pracy i zastanawiając się co właśnie dzieje się z Twoimi rodzicami lub dziadkami? Zdarzały Ci się sytuacje, w których nie miałeś kontaktu ze starszymi członkami Twojej rodziny, ponieważ np. nie odbierali telefonu? Comarch CareMate stanowi rozwiązanie tego problemu. Usługa składa się z urządzenia monitorującego Comarch WristBand w postaci breloka lub bransoletki (dostępnego w sklepie internetowym https://caremate.comarch-esklep.pl/) oraz aplikacji mobilnej Comarch CareMate (dla opiekuna) dostępnej w Google Play oraz App Store. Dzięki aplikacji opiekun seniora ma możliwość szybkiego zlokalizowania swojego podopiecznego, nawiązania z nim kontaktu oraz – w sytuacjach tego wymagających – wezwania pomocy. Usługa teleopieki jest więc niezwykle pożyteczna zarówno dla osób starszych – gdyż daje im poczucie bezpieczeństwa nawet gdy pozostają sami w domu, jak i dla ich bliskich, którzy dzięki niej mogą sprawować opiekę nad seniorami równocześnie wykonując inne obowiązki.

 

Urządzenie Comarch WristBand (w postaci breloka lub bransoletki)

Aplikacja Mobilna Comarch CareMate:

    

Comarch CareMate posiada wiele funkcji przydatnych zarówno z punktu widzenia seniora, jak i opiekuna. Przykładowe z nich to:

  • Wbudowane urządzenie GPS

Dzięki wbudowanemu w Comarch WristBand urządzeniu GPS, użytkownik aplikacji może szybko zlokalizować swojego podopiecznego. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, gdyż dzięki niej senior może szybciej otrzymać niezbędną pomoc.

  • Zbieranie danych o aktywności

Dzięki aplikacji CareMate opiekun może śledzić poglądowe dane dotyczące tętna seniora. Urządzenie wyposażone jest także w krokomierz.

  • Możliwość nawiązania kontaktu

Urządzenie Comarch WristBand umożliwia seniorowi odbieranie połączeń telefonicznych oraz wybieranie wprowadzonych wcześniej numerów.

  • Kontrola noszenia bransoletki/ breloka

Aplikacja informuje użytkownika o tym, że senior zdjął bransoletkę. Dzięki temu opiekun wie, że brak kontaktu nie musi oznaczać sytuacji zagrażającej osobie starszej.

  • Kontrola poziomu baterii

Prosta obsługa

Wszystkie wymienione powyżej funkcje ułatwiają codzienne życie i zwiększają bezpieczeństwo seniorów. Czasami jednak spotykamy się z dużą nieufnością osób starszych wobec nowinek technologicznych. Ich obawy wynikają często z braku umiejętności obsługi tego typu urządzeń. W tym przypadku olbrzymią zaletą Comarch WristBand jest bardzo prosta zasada użytkowania. Senior za pomocą jednego przycisku może wezwać pomoc lub nawiązać kontakt z opiekunem. Korzystanie z urządzenia jest prostsze niż obsługa telefonu komórkowego, obsługa urządzenia Comarch WristBand nie powinna więc stanowić dla nich żadnego problemu.

Urządzenie Comarch WristBand można zakupić w sklepie internetowym Comarch:

Aplikacja CareMate dostępna jest bezpłatnie w Google Play oraz App Store.

Bądź na bieżąco – obserwuj Comarch na:

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz