fbpx
zdrowe relacje

Jak zatrzymać ducha Świąt na dłużej?

Kiedy  Święta już przeminą bardzo wiele osób z nas ma poczucie pustki i smuci się, że musi wracać do codziennej pracy oraz obowiązków. Jednak nie ma co się przejmować ponieważ wszystko wróci do normy. Można jednak postarać się o to aby święta zatrzymać jak najdłużej. Jak to zrobić ? Oto kilka pomysłów.

Zatrzymaj choinkę! Nie musisz jej wyrzucać razem z zakończeniem świąt. Jeżeli tylko chcesz, możesz sobie zostawić ją nawet do końca stycznia. Jeżeli masz choinkę w doniczce, nie zapomnij jej podlewać.

Słuchaj świątecznych piosenek. Wraz z Nowym rokiem zamiast świątecznych piosenek słucha się największych hitów i przebojów ubiegłego roku. Już nikt nie pamięta o „Last christmas”… Wrzuć do auta świąteczną płytę i przez długi czas słuchaj piosenek!Idź na zakupy! Po świętach ludzie raczej nie chodzą na zakupy… Lodówki pełne jedzenia i prezent, które otrzymali zaspokajają och potrzebę zakupów. A Ty wręcz przeciwnie! Idź na zakupy i zobacz ile świątecznych rzeczy będzie przecenione. Możesz kupić cos fajnego na przyszły rok za naprawdę małe pieniądze.

Nie wyłączaj lampek oraz zaświeć świeczki! Wieczorami zrezygnuj ze zwykłego światłą. Niech Pokój rozjaśni płomień świec oraz choinka.

Jedzcie razem posiłki! Jeśli tylko będziecie mogli, to postarajcie się zjeść razem jakiś posiłek.  Nie każdy osobno. Wspólnie z rodziną będziesz mógł porozmawiać i nacieszyć się ich towarzystwem jak najdłużej.

Wieczorem pozwól sobie na chwilę relaksu w wannie. Podczas miesięcy pracy, bierzemy szybki prysznic aby iść odpocząć. Chociaż w święta pozwól sobie na odpoczynek i długą kąpiel w wannie połączoną z lampką wina.

Przeczytaj świąteczną książkę! W bibliotekach nie brakuje książek o tej tematyce! Będziesz dzielnie śledził losy bohaterów książki a może nawet przeniesie Twoje myśli do czasów dzieciństwa?

Mam nadzieję aby te kilka porad pomogło Ci zachować ducha świąt jak najdłużej i będziesz cieszyć się z rodzinnej atmosfery oraz  spotkania z bliskimi!

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz