fbpx
edukacja praca zdrowe relacje

Na co marnujemy najwięcej czasu?Chyba każdy z nas, chciałby mieć jak najwięcej czasu, aby spokojnie móc wykonać wszystkie swoje obowiązki. Żyjemy w czasach, gdzie każdy gdzieś biegnie, każdy się spieszy i nie ma na nic czasu. Warto jednak zatrzymać się na chwilę  i zastanowić ile czasu marnujemy na niepotrzebne rzeczy.

  • Telefon – to zmora większości osób- szczególnie młodych. Z jednej strony potrzebujemy telefonu aby móc prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie a z drugiej strony czy spędzanie 2h w mediach społecznościowych jest nam na pewno potrzebne? Warto przyjrzeć się ile czasu spędzamy, korzystając z telefonu i ile jesteśmy w stanie ograniczyć. Dobrym nawykiem jest nie korzystanie z telefonu bezpośrednio po przebudzeniu oraz około 2 godziny przed pójściem spać.
  • Telewizor – oglądalność telewizji z roku na rok spada, ponieważ większość z nas przerzuciło się na platformy streamingowe, na których oglądamy ulubione filmy lub seriale. Oczywiście nie ma na złego w oglądaniu filmów ale każdy z osobna powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: czy nie spędzam zbyt dużo czasu na oglądaniu seriali lub filmów ? Jeżeli Twój czas jest mocno ograniczony, możesz oglądać swoje ulubione pozycje podczas wykonywania prostych czynności takich jak gotowanie czy prasowanie. Nigdy nie oglądaj filmów w czasie pracy lub nauki.
  • Brak koncentracji. Ile razy zdarza się, że podczas nauki lub pracy przeglądasz telefon lub odpisujesz na SMS? Ile potrzebujesz czasu aby potem powrócić do swojego zadania? Rozwiązanie jest bardzo proste. Praca to praca. Nie łącz jej z telefonem lub przeglądaniem serwisów plotkarskich. Wyznacz sobie określony czas, gdzie nie korzystasz z telefonu i skupiasz się wyłącznie na wyznaczonym zadaniu. Później chwila przerwy, w czasie której możesz spokojnie odpocząć i skorzystać z telefonu. Dzięki temu swoją uwagę w 100% skupisz tylko na zadaniu i nie będziesz rozpraszał się niepotrzebnymi informacjami.

W czasach kiedy narzucany na siebie wiele zadań warto przystopować i nie marnować bezsensownie  czasu. Lepiej wykorzystać go na odpoczynek lub spacer. Przyniesie to naszemu zdrowiu więcej niż tylko trenowanie kciuka na ekranie naszego telefonu.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz