fbpx
trening zdrowe ciało

Ćwicz zanim wstaniesz z łóżka! Najlepsze poranne ćwiczenia rozciągające

poranne ćwiczenia rozciągające

Trudno radośnie i energicznie rozpocząć dzień, kiedy mięśnie są sztywne, a stawy skrzypią. Ale możesz to zmienić! Rozciąganie się przed wstaniem z łóżka może pomóc obudzić organizm i poprawić krążenie. Sprawdź, jakie są najlepsze poranne ćwiczenia rozciągające!Jak zacząć?

Zwykle przed rozciąganiem należy rozgrzać mięśnie. Służy to lepszemu przepływowi krwi, dzięki czemu są bardziej giętkie. Ale niektórzy specjaliści zauważają, że mięśnie po całonocnym leżeniu w łóżku są już do pewnego stopnia rozgrzane. Mimo to poświęć kilka minut na krótką rozgrzewkę w postaci napinania mięśni i stawów.

Kiedy leżysz, ugnij kończyny dolne: unieś kolana i stopy; z kolanami w powietrzu podnosić i opuszczać stopy; podkręć kostki i poruszaj nimi w przód iw tył.

Następnie usiądź na łóżku. Powoli spójrz w lewo, a potem w prawo. Obróć ramiona kilka razy; pracuj łokciami, trzymając obie ręce przed sobą i wykonując ruchy bicepsów; zginaj nadgarstki w górę iw dół; otwórz i zamknij ręce kilka razy.

Teraz możesz zacząć się rozciągać. Wypróbuj odcinki, które przygotowaliśmy dla Ciebie na tych stronach (w dowolnej kolejności). Niektóre wymagają ręcznika lub opaski, którą możesz trzymać obok łóżka.Poranne ćwiczenia rozciągające

Rozciągnięcie całego ciała z paskiem

Połóż się na plecach z wyciągniętymi nogami. Trzymaj pasek na odległość ramion obiema rękami za biodra. Podnieś pasek w kierunku sufitu, przez głowę i w dół w kierunku łóżka za tobą.

Pojedyncze pociągnięcie za kolano

Połóż się na plecach z wyciągniętymi nogami. Zegnij lewe kolano. Chwyć tył lewego uda i pociągnij kolano w kierunku klatki piersiowej. Zegnij prawą stopę i dociśnij udo i łydkę tej nogi w kierunku łóżka, aby poczuć rozciągnięcie z przodu prawego biodra i górnej części prawego uda. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz z drugą nogąRozciągnięcie bocznego mięśnia czworogłowego

Połóż się na prawym boku z nogami ułożonymi i wyprostowanymi. Połóż prawą rękę pod głową. Zegnij lewe kolano i przesuń piętę w kierunku lewego pośladka, sięgając do tyłu lewą ręką, aby chwycić stopę. Poczuj rozciąganie z przodu uda i biodra. Obróć się na lewą stronę i powtórz ćwiczenie.

Rozciągnięcie ścięgna podkolanowego z opaską

Połóż się na plecach z wyprostowaną lewą nogą. Zegnij prawe kolano i owiń pasek wokół prawej stopy. Trzymaj pasek obiema rękami. Zegnij prawą stopę i unieś ją w kierunku sufitu, prostując nogę tak bardzo, jak to możliwe. Pociągnij pasek, aby poczuć napięcie mięśni. Powtórz po drugiej stronie.Pozycja dziecka

Ustaw się na czworakach, z kolanami rozstawionymi na szerokość bioder, dotykając dużych palców u nóg, a głowę i szyję w neutralnej pozycji. Powoli opuść pośladki w kierunku pięt, wyciągając ręce przed siebie i opierając czoło na łóżku. Poczuj jak rozciągają się mięśnie ramion, barków i pleców.

Kobra

Połóż się twarzą w dół z wyciągniętymi nogami i spiczastymi palcami. Połóż dłonie tuż poniżej ramion, dłońmi w dół i przyciśnij dłonie do łóżka, aby powoli podnieść głowę, ramiona i klatkę piersiową. Poczuj rozciąganie w dół z przodu tułowia i na klatkę piersiową.

Sprawdź także najlepsze ćwiczenia na ból w dolnej części pleców! 

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz