fbpx
trening zdrowe ciało

Techniki medytacji, których łatwo się trzymać – wypróbuj je, a nie pożałujesz!
Być może słyszeliście o niezliczonych cudach medytacji lub nawet zastanawialiście się, jak medytować – ale medytacja nie zawsze działa już po pierwszej próbie, nawet przy pomocy aplikacji medytacyjnych. Mimo pierwszego niepowodzenia kontynuowanie praktyki medytacyjnej jest wciąż warte wypróbowania.

Medytacja poprawia poczucie szczęścia poprzez ponowne nawiązanie łączności między Tobą a Twoim mózgiem. Ostatnie badania przeprowadzone przez UC Davis połączyły medytację z obniżonym poziomem kortyzolu – hormonu stresu – w organizmie. Zespoły badawcze z University of Wisconsin, Yale, Harvard i Johns Hopkins Medical School również doszły do ​​wniosku, że medytacja faktycznie zmienia sposób funkcjonowania mózgu, pomagając we wszystkim, od zwiększania aktywności w korze przedczołowej (tej części mózgu, która sprawia, że ​​czujesz się spokojny i szczęśliwy), aby wywołać ulgę od lęku i depresji porównywalnej z lekami.

„Medytacja daje możliwość, aby dostać się do ośrodka przywspółczulnego układu nerwowego. To jest miejsce, gdzie dzieją się dobre rzeczy – naprawa mięśni, lepszy sen, trawienie – mówi Michael Gervais, instruktor i twórca medytacji HeadStrong. „Medytacja pomaga ci być bardziej obecnym z tym, co jest lub będzie przed tobą. Sprawia, że ​​twoja praca jest bardziej produktywna, twoje relacje bardziej znaczące i generalnie prowadzi do głębszego poczucia wdzięczności za to, co masz. ”

Rozpoczęcie medytacji jest łatwe – mówi Crystal Powers, lekarz prowadzący profilaktykę zdrowotną i trener życia na rzecz odnowy biologicznej. „Czas poświęcony medytacji pozwala odejść od wymagań codziennego życia”.

Większość ludzi już medytuje i po prostu tego nie wie, mówi Powers. Uważa się, że jest to rozkojarenie lub śnienie na jawie, kiedy tak naprawdę to to samo co medytacja. W przypadku medytacji dla początkujących „najważniejsze jest to, aby nie komplikować jej”.Jak medytować

Rozpoczęcie pracy jest tak proste, jak znalezienie spokojnego i wygodnego miejsca. Może to być w zaparkowany samochód, sypialnia lub salon, a nawet ławka czy kocyk na zewnątrz w ogrodzie lub ulubionym parku w okolicy.

„Weź głęboki wdech”, mówi Powers. „Licz do dziesięciu, a potem z powrotem do jednego. Wszelkie myśli, które masz, po prostu pozwól im przejść przez Twoją głowę niczym chmury płynące po niebie.”

Gratulacje, właśnie ukończyłeś pierwszą medytację – żadne ćwiczenia rozciągające nie są potrzebne.

Jeśli trudno Ci usiedzieć, nie martw się – to całkowicie normalne. Powers zaleca rozpoczęcie od techniki medytacji samozaparcia, która skupia Twoją uwagę, nakazuje siedzieć cicho zadając sobie następujące pytania: „Kim jestem? Za co jestem wdzięczny? Czego chcę? Jaki jest mój cel? Kto słucha? ”

Medytacja mantry jest kolejną skuteczną techniką do rozpoczęcia praktyki medytacyjnej. Oznacza to powtarzanie słowa, frazy lub nawet dźwięku. „Można powtarzać w umyśle lub wypowiedzieć na głos”, mówi Gervais. „Pomaga to pozbierać rozpraszających myśli, dając umysłowi coś, na czym może się skupić”.

Dzięki medytacji dla początkujących, Powers sugeruje dodanie dostępnych zdobyczy technologii, takich jak aplikacje do medytacji lub timer, aby pomóc w utrzymaniu i realizacji postanowienia. Ważne jest jednak, aby nie polegać całkowicie na wsparciu technicznym, jeśli chodzi o synchronizację czasową, przypomnienia itp. „Kiedy uczymy się medytować – Powers mówi – nauka skupiania się na sobie jest ważna i będzie łatwiejsza w praktyce (podobnie jak wstawanie do porannego treningu).

Chociaż cel każdej medytacji jest taki sam, Gervais mówi, że różnica między technikami medytacji polega na narzędziach, których używasz, aby tam dotrzeć. Innymi słowy, na czym się koncentrujesz, aby stać się obecnym. Niektórzy używają słowa, myśli, oddechu, uczucia lub przedmiotu, ale znalezienie tego, co działa dla Ciebie, jest kluczowe. Staraj się wypróbowywać różne opcje, aż znajdziesz podejście, które wydaje Ci się autentyczne.. Dzięki temu osiągniesz to co zamierzasz w samodzielnie wybrany i dostosowany do Ciebie sposób.

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz