fbpx
zdrowe relacje

Wiosna nadchodzi- odśwież swoje życie!

Dni stają się coraz cieplejsze i coraz więcej słońca dostaje się przez nasze okna. Już każdy z nas myśli o lekkich ubraniach i zaczerpnięcia na spacerze świeżego powietrza.
Poniżej podam Wam kilka propozycji, które możecie wykorzystać do wyjścia z zimowego snu i nabrania nowej energii.

1) Odśwież swoje mieszkanie, otwórz okna i wpuść dozę świeżego powietrza! Robiąc wiosenne porządki poczujesz się dużo lepiej.  Takie małe rzeczy jak zmiana pościeli, umycie okien i wypranie firanek wniosą dużo świeżości w Twoje mieszkanie!

2) udekoruj mieszkanie w bukiety świeżych kwiatów i roślin. Parę gałązek bazi, lub cięte tulipany nawet w pochmurny dzień wniosą troszeczkę słońca do domu.

3) zmian dietę i wprowadź  więcej warzyw i sałatek. Zima sprzyja jedzeniu większej ilości tłustych potraw. Dlatego czas zrzucić zbędne kilogramy zebrane w okresie jesienno- zimowym.

4) wiosna to idealny moment żeby rozpocząć aktywność fizyczną. Oczywiście nikt nie mówi tutaj od razu o spędzaniu godzin na siłowni. Wręcz przeciwnie. Jeżeli tylko mamy dostęp do parku pełnego drzew wybierzmy się tam i pobiegajmy lub pospacerujemy. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż bieganie godzinami na bieżni.
 

5)  A może czas również na odświeżenie garderoby? Aby zwolnic trochę miejsca w szafie, grube swetry i kurtki najlepiej schować do foliowych lub papierowych toreb i schować w inne miejsce. Dzięki temu zyskamy trochę miejsca i świeżości w szafie. Ponad to nowe reszta ubrań nie będzie tak wygnieciona.

6) Stwórz swój własny ogródek. I niekoniecznie wiąże się to z wydzieleniem działki na zewnątrz. Możesz w zwykłej doniczce posadzić szczypiorek, bazylię, miętę , cebule lub sałatę. Nie potrzeba dużego nakładu czasu i pieniędzy aby w doniczce wyrosły piękne i młode roślinki.
Nie ma nic lepszego niż smaczna kanapka ze świeżo ciętym szczypiorkiem.

 

Takie małe i drobne przeczy połączone w całość pozwolą Ci wyrwać się z zimowego snu i naładować od nowa baterie. W wiosenne dni nie zapominaj o dużej ilości uśmiechu i pozytywnego nastawienia.

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz