fbpx
zdrowe relacje

Zdrowie psychiczne – Jak prawidłowo spędzić Święta Bożego Narodzenia?
Rozpoczął się Grudzień. Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Czas , który powinniśmy spędzić z rodziną i najbliższymi osobami. Większość  z nas ma wówczas wolne w pracy i może trochę odpocząć. Jednak w dzisiejszym świecie to nie jest takie proste. Dlaczego ? Dlatego, że jesteśmy ciągle wpatrzeni w telefon i komputer. Ciągle odświeżamy portale społecznościowe i „siedzimy” w sieci. Pomimo tego, że odstawiamy prace na bok to i tak wielu z Nas powraca do niej przez komputer.

Poniżej chcę zaprezentować Wam 10 rad dzięki którym spędzisz ten wyjątkowy czas tak jak należy i odpoczniesz. (Tak naprawdę nie musi się on tyczyć tylko Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli właśnie jesteś na urlopie również śmiało z niego skorzystać.)  1. Odłóż telefon chociaż na jeden dzień- pozbądź się nawyku odświeżania social media co godzinę i sprawdzania nowych powiadomień.
  2. Spędź czas z rodziną- Niektórzy pracując cały rok na pełnych obrotach nie mają czasu na spotkania z rodzicami i najbliższymi. W ten wyjątkowy czas poświećmy im czas na rozmowę i pomoc w gotowaniu świątecznych potraw.
  3. Idź na długi spacer- ubierz się ciepło, załóż wygodne buty i idź się przejść. Nie dość, że się zrelaksujesz, dotlenisz to jeszcze oderwiesz się od świątecznego stołu.
  4. Wyśpij się- przez cały rok wstajesz wcześnie do pracy? Chociaż w czasie świąt pozwól sobie na godzinę snu więcej.
  5. Uporządkuj swoje mieszanie/ miejsce pracy- w Nowym Roku będzie Ci zdecydowanie łatwiej rozpocząć prace i wejść w nowe obowiązki.
  6. Upiecz cos dobrego- zaglądnij do przepisów mamy lub babci i zamień się w mistrza wypieków!
  7. Poczytaj książkę- Usiądź na spokojnie pod kocem z ciepłym napojem i przenieś się w świat bohaterów Twojej ulubionej książki.
  8. Zadbaj o swoją urodę- nie musisz się spieszyć… weź długą kąpiel i zadbaj o swoje ciało
  9. Nie objadaj się 😉 – Pamiętaj, że Święta trwają tylko kilka dni a dodatkowe kilogramy czasem zrzuca się miesiącami.

Mam nadzieję że te kilka rad pomogą Ci odpocząć I przeżyć Święta z prawidłowy sposób. Pamiętaj, że najważniejszy jest umiar we wszystkim i zachowanie Glowy na karku. Oby Święta Cię nie rozleniwiły a pozwoliły prawdziwie odpocząć!

Wesołych Świąt!

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz