fbpx
zdrowe ciało

Badaj się regularnie!

badania kontrolneKażda kobieta wie, że aby zachować młodość i witalność należy dbać o siebie regularnie i to nie tylko z zewnątrz, przy pomocy kosmetologów ale również wewnątrz naszego organizmu, poprzez regularne badania u specjalistów.

Połączenie odpowiedniej pielęgnacji naszego ciała z medycyną, pozwoli nam na długie lata cieszyć się zdrowiem i witalnością.

Zacznijmy od ważniejszej części czyli o medycznych zabiegach i konsultacjach u lekarzy specjalistów.

Raz na pół roku powinno się odwiedzić lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania: krew, mocz, OB, badanie hormonów tarczycy, cukier, CRP, cholesterol. Cześć z nich lekarz może przepisać, a za część lub inne dodatkowe badania będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Wyniki (nawet pozytywne) należy skonsultować z lekarzem rodzinnym.

Kolejna ważna sprawa to obciążeni w rodzinie.

Zastanów się czy ktoś z Twoich krewnych ma jakąś przewlekłą chorobę lub czy cierpi na jakieś schorzenie. Weź pod uwagę również to, czy ktoś w Twojej rodzinie ma nowotwór. Jeśli tak, to warto powiedzieć o tym lekarzowi ponieważ będzie mógł wykonać dokładniejsze badania czy zlecić konsultację u specjalisty.Raz na rok warto również odwiedzić dermatologa aby ocenił stan naszej skóry i ewentualnie doradził jakieś zabiegi lub kremy. Jeśli na ciele mamy widoczne, większe pieprzyki, warto aby dermatolog je ocenił.

Co roku każda kobieta nie tyle co powinna, a musi odwiedzić ginekologa! To koniecznie obowiązkowy punkt w każdym kobiecym kalendarzu. Nie można się bać i ominąć go szerokim łukiem. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta to, aby czuć się pewniej możesz iść do lekarki.

Co około 6 miesięcy należy odwiedzić dentystę aby zachować piękny i zdrowy uśmiech 😉 !

Raz na rok, każdy z nas (szczególnie kobiety) powinien się udać do endokrynologa. Jeśli kobieta planuje zajście w ciążę to jest to bardzo wskazane!

Regularne badania nie tylko pozwolą na wczesnym etapie odnaleźć nieprawidłowości ale również uchronią nas od późniejszych ogromnych konsekwencji i ciężkiego leczenia.

Nie zostawiajcie tej wiedzy dla siebie, ale również podzielcie się nią z bliskimi i namawiajcie ich do regularnych badań i wizyt u lekarzy.

Boisz się badań profilaktycznych? Ten artykuł może Cię zainteresować [KLIKNIJ]

 

aneta_lifestyle

Przez wiele lat trenowałam wyczynowo pływanie i stąd wzięła się moja pasja do sportu oraz zdrowego stylu życia. Ponadto jestem instruktorem pływania i na co dzień pracuję, ucząc i trenując innych. Wiem również jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w wodzie - jestem ratownikiem WOPR oraz studentką kierunku Ratownictwo Medyczne. Moim największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Z zamiłowaniem prowadzę lifestylowe konto na Instagramie, w którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przepisami oraz zdjęciami z dnia codziennego. Kocham podróżować i odwiedzać nowe kraje. W wolnych chwilach uwielbiam spacerować, gotować i testować nowe przepisy.

Skomentuj

Zostaw komentarz