fbpx
ARTYKUŁ PARTNERA kosmetyki pielęgnacja porady

Dlaczego warto chronić skórę przed promieniowaniem również w pracy?

Czy wiesz, że pracując w domu lub w biurze twoja skóra jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych? Choć większość szyb zapewnia pewien stopień ochrony przed promieniowaniem, część niego przenika przez szkło, oddziałując na nasz organizm. Sprawdź dlaczego warto zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem również po powrocie z wakacji.

O ile przybywając na słońcu pamiętasz o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej, schowana bezpiecznie w domu czy biurze rzadko myślisz o szkodliwym oddziaływaniu UV na twoją skórę. A przecież promieniowanie UV otacza cię nie tylko, gdy jesteś na zewnątrz. Jeśli więc pracujesz w domu przy biurku ustawionym w nasłonecznionym miejscu albo twoja praca wiąże się z częstymi podróżami samochodem – stosowanie kosmetyków z filtrami UV jest koniecznością.

Dlaczego warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej?

  • Zwykła szyba okienna przepuszcza, aż do 75% promieniowania UVA. To promieniowane, które przenika do skóry właściwej, a nawet tkanek podskórnych i stanowi główną przyczynę fotostarzenia się skóry. Niszczy tkankę łączną ścian naczyń krwionośnych, stymulując powstawanie teleangiektazji, powoduje uszkodzenie białek i DNA komórek, odpowiada również za reakcja fotoalergiczne i fototoksyczne. Jego natężenie utrzymuje się na stałym poziomie, niezależnie od pór roku czy dnia, stanowiąc zagrożenia dla twojej skóry nawet gdy ciepłe, letnie dni staną się tylko wspomnieniem.
  • Nie bez powodu badania skóry zawodowych kierowców wykazują wyraźne różnicę w procesie starzenia się jednej i drugiej strony twarzy. O ile szyby przednie nowych modeli samochodów czy autobusów są wyposażone w film, który blokuje promieniowanie UVB i UVA, o tyle boczne szyby i szyba tylna w większości przypadków tej ochrony nie posiada. Jeśli więc za kółkiem spędzasz długie godziny, nie zapomnij o właściwej ochronie skóry!
  • Ekspozycja na promieniowane UV kumuluje się! To nic nie znaczy jeśli do tej pory nie odczułaś jeszcze negatywnych skutków na swojej skórze – efekty niekorzystnego działania UVA  są zauważalne dopiero po latach, dlatego już teraz musisz odpowiednio chronić skórę.
  • Warto również pamiętać, że zwiększona ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do osłabienia układu odpornościowego.

 

Fot. Aknicare Sun SPF 30+, cena: 55,00 zł/50ml, www.dermakrem.pl

Dermokosmetyk stworzony do ochrony cery mieszanej, tłustej i trądzikowej przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jego lekka formuła skutecznie zmniejsza produkcję łoju. Idealnie matuje oraz zapobiega nadmiernemu błyszczeniu się skóry. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego świetnie nawilża wysuszoną skórę.

 

Fot. Krem Sunwards Face Cream SPF 50+, cena: 67,90 zł/50ml  www.dermakrem.pl

Skutecznie chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych UVA i UVB, a zastosowana w kremie technologia SYNCHROBLOCK zapobiega wchłanianiu filtrów przeciwsłonecznych przez skórę, zapewniając wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Dzięki lekkiej formule nie pozostawia tłustego filmu na skórze – może być stosowany pod makijaż. Posiada właściwości nawilżające (ksylitol+glicerol), łagodzące oraz antyoksydacyjne (MSM). Dzięki zastosowanej technologii HAT (Hyaluronic Acid Technosophy) preparat wykazuje również działanie przeciwzmarszczkowe.

 

Zdrowe Zdrowie

Promujemy zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Dostarczamy wiedzy podpartej autorytetami dotyczącej utrzymania kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania.

Skomentuj

Zostaw komentarz